7 Aralık 2022, Çarşamba
12.7 C
İstanbul

Ünlü Milyarder, Bitcoin’e Yüz Milyonlarca Dolar Yatırım Yaptığını Açıkladı!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Milyarder yatırımcı Chamath Palihapitiya, Çarşamba günü CNBC’den Scott Wapner’a yaptığı açıklamasında, Bitcoin’e yüz milyonlarca dolar yatırım yaptığını ve kripto paralara genel bir yasak getirmenin oldukça zor olduğuna inandığını söyledi.

Binance indirim kodu

“Bitcoin’in Önünün Kesilmesi Çok Zor”

Palihapitiya’ya, SEC başkanı Gary Gensler’ın, “kripto para piyasasının dolandırıcılıklar ile dolu olduğu” açıklaması ve Ray Dalio’nun, “Bitcoin gerçekten başarılı olursa denetleyici kurumlar tarafından önü kesilir” sözleri hakkında soruldu. Palihapitiya konuyla ilgili şu cevabı verdi: “Bence kripto paraların yok edilmesi oldukça zor olur. Yani teknik olarak çok zor olacaktır. Kripto paralar internetin şimdiye kadar ortaya çıkardığı en derin yapılar olabilir.

Binance indirim kodu

Google ve Facebook, internet üzerinde bulunan içeriklerin birçoğunu yaratarak ya da organize ederek internetin şimdiye kadar geçtiği iki versiyonunu domine etti. Merkezsiz finans ve kripto paralar ise Web 3.0 olarak adlandırılan, internetin evriminin bir sonraki aşamasını oluşturuyor. Milyarder isme göre büyük teknoloji şirketlerinin interneti domine etmesindeki en büyük sıkıntı, bu baskınlığın yalnızca iki şirkete ait olmasıydı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Palihapitiya sözlerine şöyle devam etti: “Bu üçüncü versiyon, tüm içeriğini belirli bir lider olmadan yeniden inşa ediyor. Tamamen lidersiz bir sistem. Tamamen kullanıcılar arasında direkt olarak gerçekleşiyor. Bence bu durum, korkutucu olmasının yanında ayrıca heyecan verici bir şekilde de hissettiriyor.”

Buna rağmen SEC başkanı Gary Gensler, kripto para piyasasını ve DeFi sektörünü denetleme konusundaki çağrılarını sıklaştırdı. Bu gelişme SEC’in, Amerikalı girişimciler ve yatırımcıların ilgilerini dengelerken aynı zamanda volatil piyasalara kurallar koyarak bu piyasaları denetlemeye istekli olduğunu da gösterdi.

Social Capital şirketinin kurucusu ünlü milyarder, kripto para piyasasını 18 aydır iyice araştırdığını ve bu süre içesinde sektör ile ilgili çok sayıda bilgiye sahip olarak boğa lehine bir tavır aldığını belirtti. Ancak Palihapitiya, yatırımlarının büyük oranda Bitcoin ile sınırlı olduğunu da vurguladı: “Tabii ki Bitcoin dışındaki kripto paralara çok fazla yatırım yapmadım.

İlgili Haber:  Bitcoin Savunucusu Scott Minerd Çark Etti! İşte Yeni Bitcoin Fiyat Tahmini

“BTC’nin Piyasa Değeri Giderek Artacak”

Palihapitiya, yaklaşık olarak 10 yıldır bir BTC taraftarı olmasıyla tanınıyor. Ünlü isim BTC’ye, piyasaya çıkışından yalnızca birkaç yıl sonra, 2012 yılında yatırım yapmaya başlamış. Palihapitiya, bu yılın başında yaptığı açıklamasında Bitcoin fiyatının 5 yıl içerisinde 200.000 dolara çıkabileceğini tahmin etmişti. Ancak milyarder isim Çarşamba günü yaptığı açıklamasında fiyatın nereye gideceğini tahmin etmenin zor olduğunu söyledi: “Oturduğum yerden bir fiyat tahmininde bulunmak çok zor olur, ancak emin bir şekilde söyleyebilirim ki BTC, altının yerini almış durumda, piyasa değeri de giderek artacak.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar