18.7 C
İstanbul
29 Kasım 2021, Pazartesi

Bitcoin’e Yapılan Kurumsal Yatırım Rekor Seviyeye Ulaştı: 6.4 Milyar Dolar!

Önemli Gelişmeler

Yılın bitimine 7 hafta kala kripto para piyasasına yapılan kurumsal yatırımlar, daha şimdiden 2020 toplamını aşmayı başardı. Bu süreçte Bitcoin de rekor seviyede kurumsal yatırım kaydetti.

blank

Haberin Özeti

  • Yeni bir CoinShares raporuna göre, 2021 yılında kripto para piyasasına yapılan toplam kurumsal yatırım 8.9 milyar Dolara ulaştı.
  • Henüz yılın bitmesine 7 hafta var; ancak kripto para piyasası kurumsal yatırım açısından daha şimdiden 2020 toplamını geçmeyi başardı.
  • Bu süreçte lider kripto para Bitcoin 6.4 milyar Dolarlık kurumsal yatırım alarak yeni bir rekor kırdı.

Yeni bir CoinShares raporuna göre, 2021 yılında kripto para piyasasına yapılan toplam kurumsal yatırım 8.9 milyar Dolara ulaştı. Henüz yılın bitmesine 7 hafta var; ancak kripto para piyasası kurumsal yatırım açısından daha şimdiden 2020 toplamını geçmeyi başardı. Kripto para endüstrisi, 2020 genelinde 6.7 milyar Dolarlık kurumsal yatırım almıştı.

blank

Bitcoin Kurumsal Yatırımı Rekor Seviyeye Ulaştı

Öte yandan lider kripto para Bitcoin’e yapılan kurumsal yatırımlar, piyasa genelindeki yatırımların yaklaşık üçte ikisini oluşturuyor. BTC, 2021 yılında şimdiye kadar 6.4 milyar Dolarlık kurumsal yatırım aldı. Bu değer, Bitcoin için tüm zamanların en yüksek kurumsal yatırım seviyesi olarak kaydedildi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

İkinci en büyük kripto para olan Ethereum da son zamanlarda kurumsal yatırımcıların dikkatini çekmeyi başardı. CoinShares raporuna göre Ethereum, yılın başından bu yana yaklaşık 1 milyar Dolar seviyesinde kurumsal yatırım almayı başardı.

Dikkat Çeken Altcoinler Hangileri?

Kripto para piyasasında kurumsal yatırım açısından iyi performans gösteren diğer kripto paralar ise ise Binance Coin, Litecoin, Solana ve Polkadot olarak öne çıkıyor.

Öte yandan Polkadot, yalnızca geçtiğimiz hafta içinde 9.6 milyon Dolarlık bir kurumsal yatırım girişi bildirdi. DOT, aynı süreçte 56 milyar Dolarlık piyasa değerine ulaşarak hem Dogecoin (DOGE) hem de USD Coin’i (USDC) geride bırakmayı başardı. Polkadot şu anda 8. en büyük kripto para konumunda yer alıyor.

İlgili Haber:  Twitter CEO'su Jack Dorsey, Bitcoin'e Olan "Sonsuz" Desteğini Yineledi: "Bitcoin ile Her Şey Daha İyi Olacak"

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend