27 Mayıs 2022, Cuma
21.5 C
İstanbul

Bitcoin’e Yapılan Kurumsal Yatırım Rekor Seviyeye Ulaştı: 6.4 Milyar Dolar!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Yılın bitimine 7 hafta kala kripto para piyasasına yapılan kurumsal yatırımlar, daha şimdiden 2020 toplamını aşmayı başardı. Bu süreçte Bitcoin de rekor seviyede kurumsal yatırım kaydetti.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Yeni bir CoinShares raporuna göre, 2021 yılında kripto para piyasasına yapılan toplam kurumsal yatırım 8.9 milyar Dolara ulaştı.
  • Henüz yılın bitmesine 7 hafta var; ancak kripto para piyasası kurumsal yatırım açısından daha şimdiden 2020 toplamını geçmeyi başardı.
  • Bu süreçte lider kripto para Bitcoin 6.4 milyar Dolarlık kurumsal yatırım alarak yeni bir rekor kırdı.

Yeni bir CoinShares raporuna göre, 2021 yılında kripto para piyasasına yapılan toplam kurumsal yatırım 8.9 milyar Dolara ulaştı. Henüz yılın bitmesine 7 hafta var; ancak kripto para piyasası kurumsal yatırım açısından daha şimdiden 2020 toplamını geçmeyi başardı. Kripto para endüstrisi, 2020 genelinde 6.7 milyar Dolarlık kurumsal yatırım almıştı.

Binance indirim kodu

Bitcoin Kurumsal Yatırımı Rekor Seviyeye Ulaştı

Öte yandan lider kripto para Bitcoin’e yapılan kurumsal yatırımlar, piyasa genelindeki yatırımların yaklaşık üçte ikisini oluşturuyor. BTC, 2021 yılında şimdiye kadar 6.4 milyar Dolarlık kurumsal yatırım aldı. Bu değer, Bitcoin için tüm zamanların en yüksek kurumsal yatırım seviyesi olarak kaydedildi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

İkinci en büyük kripto para olan Ethereum da son zamanlarda kurumsal yatırımcıların dikkatini çekmeyi başardı. CoinShares raporuna göre Ethereum, yılın başından bu yana yaklaşık 1 milyar Dolar seviyesinde kurumsal yatırım almayı başardı.

Dikkat Çeken Altcoinler Hangileri?

Kripto para piyasasında kurumsal yatırım açısından iyi performans gösteren diğer kripto paralar ise ise Binance Coin, Litecoin, Solana ve Polkadot olarak öne çıkıyor.

Öte yandan Polkadot, yalnızca geçtiğimiz hafta içinde 9.6 milyon Dolarlık bir kurumsal yatırım girişi bildirdi. DOT, aynı süreçte 56 milyar Dolarlık piyasa değerine ulaşarak hem Dogecoin (DOGE) hem de USD Coin’i (USDC) geride bırakmayı başardı. Polkadot şu anda 8. en büyük kripto para konumunda yer alıyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar