28 Kasım 2022, Pazartesi
9.6 C
İstanbul

Bitcoin’i Önümüzdeki Yıllarda Y Kuşağından Daha Çok İnsan Benimseyecek

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bu yıl Singapur’da gerçekleşen BlockShow zirvesindeki bir panelde; öğrenci borcu, düşük ücret ve tasarruf eksikliği ile kuşatılmış bir nesil olan Y kuşağının, Bitcoin (BTC) ve kripto para kullanarak finansal anlatılarını yeniden yazabilme potansiyeli taşıdığı açıklandı.

Binance indirim kodu

Ana fikrin bu kabul üzerine şekillendiği panelde FalconX’ten Aya Kantorovich, BlockFi’den Zac Prince ve Grayscale’den Michael Sonnenshein yer alırken Y kuşağı’nın yatırım trendleri ve yeni kişisel finans dalgası konuşuldu. Panel, Y kuşağının dijital varlıkların geleceği üzerindeki etkisini araştırdı.

Binance indirim kodu

Tartışma sırasında Prince, Y kuşağı ve daha genç yatırımcılarla ayrılmaz bir şekilde bağlantılı olan üç büyük Bitcoin benimseme eğilimi belirledi. Bu üç eğilimin; Baby Boomerlardan miras yoluyla gençlere geçen servet transferi, alternatif varlıkların büyümesi ve dijital her şeye dair değişen tercihler olduğu belirtildi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Veri sağlayıcısı Preqin, yönetim altındaki alternatif varlıkların, 2013’e göre %55’in üzerinde bir artışla haziran ayında küresel olarak 10 trilyon doları aştığını açıkladı. Bu değişimin çoğu kurumsal düzeyde gerçekleşmiş olsa da Y kuşağının bu pazarda giderek daha hayati bir rol oynayacağı kaydedildi.

Genç neslin kriptoya bakışı büyük ölçüde değişti

Kriptonun, alternatifler dünyasının bir parçası olarak büyüyeceğini belirten Prince, kripto yatırımlı Y kuşağının inanılmaz derecede değerli bir grup olduğunu ve bu insanların, bu trendin ilerisinde olan insanlar olduğunu söyledi. Ayrıca Prince, daha fazla finansal kurumun bu demografik özelliklere hizmet etmek için giriş yolları oluşturmasının sadece bir zaman meselesi olduğunu da sözlerine ekledi.

FalconX kurumsal yayın başkanı Aya Kantorovich de bunun gerçekten bir erişilebilirlik meselesi olduğunun altını çizdi. Mevcut Y kuşağı trendlerinde daha az yükseliş olduğuna dikkat çeken Kantorovich, buna rağmen firmasının, tüketici düzeyinde artan benimsemenin açık bir göstergesi olan “iyi likiditeye ihtiyaç duyan” ve perakende satışa dönük toplayıcılar ile ödeme sağlayıcılardan büyük bir akış gördüğünü ifade etti.

İlgili Haber:  Makro Ölçekli Belirsizlikle Birlikte Ethereum Zincir Üstü Aktivitesi de Azaldı

Grayscale’in genel müdürü Michael Sonnenshein, insanların, özellikle de genç nesillerin kripto çeşitliliğine bakışında önemli bir değişiklik yaşandığını açıkladı.

Birçoğu kriptoya doğru yönlendirme çeşitliliğinin önemli bir karar olduğuna inansa da kripto içindeki çeşitlendirmenin de öneminin arttığı ve yatırımcıların, Bitcoin’in ötesine ve Ethereum (ETH) ve Litecoin (LTC) gibi “kalıcı güç”ler ile diğer varlıklara bakmaya başladığı kaydedildi.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar