23 Mayıs 2022, Pazartesi
21.5 C
İstanbul

“Bitcoin’i Yasallaştırmak İçin Elimizden Geleni Yapmamız Gerekiyor”

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Eski başkan adayı ve kongre üyesi Ron Paul, geçtiğimiz hafta Bitcoin’le ve diğer kripto paralarla ilgili hükümet gözetimi hakkında daha açık sözlü davranarak insanları bu konuda “uyanık olmaya” çağırdı.

Binance indirim kodu

Pazar günü yayınlanan Stephan Livera podcast’inin bir bölümüne katılan Paul, yetkililerin kripto varlıklarına el koyma konusunda olduğu kadar altına el koymaya yanaşmalarına dair endişelendiğini söyledi. Özgürlükçü kongre üyesi, insanların almamaları gereken kriptoları aldıklarını ancak görünüşe göre gelecekte herhangi bir potansiyel dolandırıcılık suçunu da hükümete yüklediklerini belirtti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Kripto veya Bitcoin ne kadar başarılı olacaksa, hükümette neler olup bittiğinin o kadar çok farkında olunması gerektiğini düşünen Paul, durumun giderek daha agresif hale geleceğini ve kriptonun, hükümet tarafından yarattığı bir şey olmasa da hükümetin bunu çok yakından izlediğini ifade etti.

Bitcoin para olarak kullanılacaksa dolar yanlılarıyla mücadele etmesi gerekecek

Teksaslı eski kongre üyesi ve Federal Rezerv’in açık sözlü bir eleştirmeni olarak Paul, elinde en azından bir miktar Bitcoin (BTC) bulundurmasına rağmen şu ana dek altın savunuculuğuyla öne çıkan bir isim olmuştu. Bitcoin Vakfı yönetim kurulu üyesi Bobby Lee, Paul’a geçen ekim ayında fiyatı 9.380 dolarken ilk BTC’yi hediye etmişti.

Paul, 2013’te ABD Kongresi’nden ayrıldığından beri kripto paralar ve blok zinciri teknolojisi lehine sık sık söylemlerde bulundu. Kongrede olduğu süreçte, önemli olanın Bitcoin’i yasal hale getirmek için elden gelen her şeyi yapmak olduğunu düşünen siyasetçi, rakip paraları yasallaştıracak bir tasarısının bulunduğunu çünkü Bitcoin para olarak kullanılacaksa dolarla rekabet etmesinin gerekeceğini ve bundan hoşlanmayan bazı insanların mevcut olduğunu hatırlattı.

Paul ayrıca, kripto paranın hükümetin baskılarına karşı hala savunmasız olduğuna dair endişelerini dile getirdi. Özgürlükçü, geçen salı yayınlanan Ron Paul Özgürlük Raporu’nun bir bölümünde; Başkan Franklin D. Roosevelt’in, 1933’te değerli metalleri istifleyen vatandaşlara cevaben Amerika Birleşik Devletleri’nde altın sahipliğini sınırlayan bir idari emir imzalamasından bahsetti.

İlgili Haber:  750 Milyon Dolarlık Bitcoin Vadeli İşleminin Vadesi Cadılar Bayramı'nda Dolacak

İnsanların bu meseleyi kripto ile elbette ki aşabileceğini düşünen eski kongre üyesi, kriptonun bunun dışında olacağını ve bankacılık sisteminde olmayacağı için bu problemin yaşanmayacağını ifade etti.

Hükümetin gelip ne isterse yapıp halktan altını çalması durumunda kripto için tarafsız olacağını düşünmediğini de açıklayan Paul, hükümetin amacının zaman geçtikçe nakitsiz bir topluma sahip olmak olduğunu ve bu anlamda neler olup bittiğini anlamaya çalıştıklarını söyledi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar