9 Ağustos 2022, Salı
24.5 C
İstanbul

Bitcoin’in 18 Bin Dolara Yükselişi Bir Boğa Tuzağı mı?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Bitcoin (BTC) fiyatının bugün itibariyle 18.000 doların üzerine çıkmayı başardığı ve Binance’de 18.209 dolara kadar yükseldiği görülüyor. Ancak BTC’nin hafta sonu yükselişine rağmen tüccarların temkinli davranmaya devam etmesi dikkat çekiyor.

Binance indirim kodu

Bitcoin şu anda günlük grafikte 10 günlük hareketli ortalama olan 18.200 dolar civarında dirençle karşı karşıya kalırken bazı tüccarlar, BTC’nin yükselişine devam etmeden önce yakın vadede başka bir düşüş görmesini bekliyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Yaşananlar Bitcoin için bir boğa tuzağı mı?

Kripto Capo olarak bilinen anonim bir tüccar, Bitcoin’in 16.000 dolarlık bölgeye düştüğünde 18.000 dolarlık bir rahatlama göreceği tahmininde bulunmuştu. 27 Kasım’da Bitcoin’in fiyatı hâlâ 16.700 dolar civarında seyrederken tüccar, 18.000 doları açığa çıkarmaya hazır olduğunu söylemişti.

Trendin tersine dönmesi durumunda serbest yatırım fonunu kesme planlarıyla şimdi 18.100 dolardan serbest yatırım fonu elde etmeye başladığını ekleyen tüccar, yakında vadede bir düzeltmenin ilk onayının 17.400 dolara düşeceğini belirtti.

Bitcoin’in 17.400 doların ve ardından 16.800 doların altına düşmeye devam etmesi durumunda tüccar, 14.000 dolar bölgesine düşüşün muhtemel olacağını söyledi. Ancak, Bitcoin’in 18.400 doların üzerine çıkması ve 18.200 dolar civarında sağlamlaşması durumunda ise bu düşüş yapısının geçersiz kalacağını kaydeden Kripto Capo, 19.000 doların üzerindeki sağlamlaşmanın düşüş kurulumunu tamamen geçersiz kılacağının altını çizdi.

Bitcoin için 17.500 dolardan yükseliş yapısını tartışan Loma takma adlı başka bir kripto tüccarı da haftalık ve aylık grafikler bazında BTC’nin direnişe yaklaştığını vurguladı. Tüccar, 18.200 ile 18.400 dolarlık alanın bir direnç aralığı olarak kaldığını düşünerek 18.400 doların aşılması durumunda pek çok satın alma fırsatının olacağını söyledi.

BTC için karşı yükseliş senaryosu mevcut

CryptoBirb takma adlı bir teknik analist, Bitcoin’in genellikle iki tür düzeltmeyla karşı karşıya kaldığını ve bunların %15 ile %30 olduğunu belirtti.

İlgili Haber:  Elon Musk ve Jack Dorsey Bitcoin'i Tartışırken BTC Fiyatı Ani Yükseliş Gösterdi - SpaceX Bitcoin Satın Almış!

14.000 dolara doğru bir gerileme beklediğini ancak bunun garanti edilmediğini açıklayan analist, yükselişin başlamasından bu yana BTC’nin ilk kez aşırı satım bölgesinde olması da dahil olmak üzere çeşitli teknik göstergeler saptadığını söyledi.

Bitcoin için olası bir yükseliş senaryosunun, BTC’nin 18.400 doların geri alınmasını ve yeni destek seviyelerini onaylamak için bu seviyenin üzerinde bir sağlaşmayı gerektireceği kaydedildi.

Bu arada popüler tüccar filbfilb da piyasa belirsizliğinin mecbur kıldığı risk yönetimi artışı nedeniyle şu anda nakit parada olmayı tercih ettiğini söyledi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar