Bitcoin’in 20.000 Dolarda Olmasıyla İlgili Bir Sorun Var

Önemli Gelişmeler

Son güncelleme: 1 ay önce

blank

Bitcoin bugün 20.000$ ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı ve BTC’yi elinde tutan kişiler sevinç içinde.

blank

Bununla birlikte, bu yılki yükseliş, görünüşte sınırsız para basma yeteneğine sahip olan stabilcoin (USDT) Tether ile ilgili tutarlı soru işaretlerini birlikte getirdi. Tether’in Bitcoin’e akışı, genel olarak, özellikle geçtiğimiz yıl bitcoinin fiyatındaki artışla ilişkili bir şekilde hareket ediyor. Örneğin ne zaman Bitcoin fiyatı düşse, bir sürü yeni Tether oluşturulur (genellikle bir seferde 50 milyon doların üzerinde) ve BTC satın alınarak BTC’nin fiyatı geri alınır. Tether oluşturma işlemini gerçek zamanlı olarak Twitter’da Whale Alert tweetlerinden takip edebilirsiniz.

Tether’in son 3 aylık grafiğine baktığımızda ilginç bir şey görüyoruz.

blank

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Yeni Tether’lerin 4 milyar doların üzerindeki bu şaşırtıcı artışı, birinin sadece son üç ay içinde Bitcoin satın almak için Tether’e 4 milyar dolar ödediğini gösteriyor. Tether, herhangi bir tür denetim raporu yayınlamadığı için veya her bir Tether için kasasında 1 dolar tuttuğunun kanıtını göstermediğinden biraz çalkantılı bir geçmişe sahip. 4 milyar dolarlık nakit paranın alıcısı olup olmadıkları bilinmemekle birlikte, özellikle hafta sonları ve diğer piyasaların normalde işlem yapmayacağı diğer zamanlarda Tether oluşturulduğunda soru işaretleri gündeme geliyor.

Bitcoin fiyatı ve piyasa değeri
Bitcoin fiyatı ve piyasa değeri

Bazı akademisyenler de bu konuyla ilgili araştırmalar yayınladılar ve Tether’in basılması ile Bitcoin’in fiyatı ve piyasa değeri arasında bir korelasyon tespit edildi.

Dolayısıyla, Bitcoin’i takip eden biriyseniz, özellikle Tether’in basılmasıyla ilgili Twitter hesaplarını takip edin ve ne kadar aralıklarla Tether basıldığına dikkat edin. Bunlardan en önemlileri Whale Alert ve StableCoin Printer hesapları. Tether basımı durduğunda ve düzenli olarak gelen USDT enjeksiyonu bittiğinde, fiyatın düşüşe geçmesine karşı dikkatli olun.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Hacker Saldırılarına Maruz Kalan THORChain (RUNE), Güvenlik Sistemini Güçlendiriyor

Çok sayıda hacker saldırısının ardından THORChain savunma sistemini yeniliyor. Yeni sistem ile beraber düğümler (node’lar), gelecekte şüpheli aktiviteler saptadığında...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend