1 Ekim 2022, Cumartesi
20.6 C
İstanbul

Bitcoin’in 30.000 Dolar Seviyesinde Verdiği Kısa Vadeli Düşüş Mücadelesinin Nedeni Ne?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Byzantine General olarak bilinen anonim bir kripto tüccarı, aynı 30.000 dolarlık destek alanını test etmeye devam eden Bitcoin’in (BTC) kısa vadeli düşüş eğilimi gösterdiğini öne sürdü.

Binance indirim kodu

Bitcoin fiyatı temel bir destek seviyesinin üzerinde kalsa da tüccar, fiyat hareketinin yükseliş olmadığını söyledi. Tüm bu kaosun ortasında Bitcoin grafiğinde bu kripto paraya dair yapılacak çok bir şeyin görünmediğini belirten yatırımcı, nasıl bakılırsa bakılsın tablonun aşağı yönlü olduğunu ve kısa vadede bir fırsatın görünmediğini ifade etti.

Binance indirim kodu

“Opsiyon piyasası kısa vadeli bir düşüş sinyali veriyor”

Analistler, opsiyon piyasasında ve Bitcoin’in önceki oransal kırılmalarında benzer bir eğilim görmeye başladı. Oransal kırılmalar, analistlerin genellikle Bitcoin’in mevcut fiyat hareketini önceki döngülerle karşılaştırmak için kullandıkları teknik mum grafik desenleri olarak işlev gördü.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Veri analizi şirketi Laevitas’taki analistler, opsiyon piyasası sinyallerinin kısa vadeli düşüş görünümü sergilediğini belirterek Bitcoin’in sağlamlaşma süreci devam ederken Deribit Borsası üzerindeki alış-satış oranının bugün 2’de kaldığını ve son 24 saatte makul alım hacmi görülürken opsiyon piyasasının kısa vadeli bir düşüş görüntüsü verdiğini söyledi.

Opsiyon piyasasının, Bitcoin fiyat eğilimi üzerinde şimdiye kadar olduğundan daha büyük bir etkiye sahip olduğu çünkü açık faizin şu anda 3 milyar doların üzerinde seyrettiği kaydedildi.

Öncekine kıyasla çok daha fazla aktif opsiyon sözleşmesinin ve tacirin var olmasının, opsiyon piyasasından gelen bir satış baskısı olması halinde bunun Bitcoin fiyatı üzerinde olumsuz bir etkisi olacağı anlamına geldiği belirtildi.

Material Scientist analistlerinin bulduğu oransal kırılmalara dayanarak hem tarihsel fiyat döngüleri hem de opsiyon piyasası verileri kısa vadeli bir sağlamlaşma aşamasına işaret etti. Analistler, BTC için bir sonraki oransal kırılmanın ve 10 günlük tahminin, düşük 30 bin seviyesini yeniden test etme ve sonra aşma yönünde olduğunu açıkladı.

İlgili Haber:  KuCoin Hackerları, CEX Üzerinde Bitcoin ile LTC’yi Takas Etti

Yüksek madenci pozisyon endeksini düşünmek gerek

Bitcoin fiyatının değişme ve durgunluk sürecine girmesinin olası nedenlerinden birinin, madencilerden gelen yüksek satış baskısı olabileceği öne sürüldü.

CryptoQuant’tan elde edilen veriler, Madencilerin Konum Endeksi’nin nispeten yüksek olmasının, madencilerin Bitcoin’i borsalara yatırdığı anlamına geldiğini gösterdi.

Madenciler, Bitcoin piyasasındaki birkaç harici ve eşsiz satış baskısı kaynaklarından biri olduğu için yüksek bir Madenci Pozisyon Endeksi genellikle bir satıştan önce geliyordu.

CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju, BTC Madencilerinin Konum Endeksi’nin, 8 yılın en yüksek seviyesini vurduğunu, son zamanlarda alışılmadık miktarda Bitcoin taşındığını, görünüşe göre bu madencilerin 42 binden beri sürekli kâr elde ettiklerini ve düşüş eğiliminin korunmasının nedenlerinden birinin bu olduğunu söyledi.

Opsiyon piyasası kısa vadeli düşüş eğilimine doğru eğildiği ve madenciler BTC satmaya devam ettiği sürece Bitcoin’in fiyatının yakın vadede patlaması muhtemel görünmedi.

Bununla birlikte, 34.000 dolarlık direnç seviyesi öngörülebilir gelecekte kilit alan olmaya devam ederken Bitcoin’in bunun üzerine çıkması durumunda, yukarı yönde hızlı bir trendin tersine dönme şansının var olduğu kaydedildi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar