8 Ağustos 2022, Pazartesi
28.9 C
İstanbul

Bitcoin’in Aşağı Yönlü Hareketi Kripto Paraya Olan İlginin Azalmasına Neden Olabilir

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Haber Özeti

  • Bitcoin son günlerde düşüşe geçti ve benzer bir düşüş trendi Aralık ayından beri yaşanmamıştı.
  • Düşüşte etkisi olan faktörlerden birinin ABD’deki pandemi yardımlarının piyasalar için değil reel ekonomi için kullanılacak olduğu düşünülüyor.
  • Bunlarla birlikte Bitcoin’in kurumsal şirketler tarafından giderek daha fazla benimsenmesi iyimser tablonun sürmesini sağlıyor.

Bitcoin daha önce yatırımcılar arasında iyimser bir etki yaratan diğer varlık türleriyle birlikte düşüşe geçti.

Binance indirim kodu

En büyük kripto para birimi olan Bitcoin yaklaşık %2 düşüş ile 51.000 dolar civarında, son iki haftanın en düşük seviyesinde işlem görüyor. Aralık ayından beri en yüksek seviyedeki düşüş trendi yaşanıyor. Kripto paraların dolar karşısındaki performanslarını ölçen Bloomberg Galaxy Kripto Endeksi de kayıp sinyalleri gönderiyor.

Binance indirim kodu

ABD’nin vatandaşlarına dağıttığı en son yardım paralarının piyasalar yerine reel ekonomide harcanıp aşıların da uygulanmaya başlanmasıyla birlikte normal hayata geçişi kolaylaştırmak için kullanılacağının açıklamasıyla spekülasyonlar artmaya başladı. Bitcoin fiyatlarının artacağına dair bahislerin sayısı bu yılın başındaki rekor düzeylerinden sonra azalma eğilimine girdi. Ayrıca Bitcoin ile paralel şekilde yükselişe geçmiş olan GameStop ve Ark Innovation ETF hisseleri de aşağı yönlü hareket gösteriyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

“Düşüş Diğer Yatırım Alanlarıyla Paralel İlerliyor”

Singapurlu Kripto para borsası Luna’nın Asya-Pasifik bölgesi başkanı Vijay Ayyar ise bu durumu şöyle yorumladı: “Bitcoin’in düşüş trendi diğer yatırım araçlarındaki teknoloji odaklarından uzaklaşma eğilimi yüzünden sanki daha fazlaymış gibi hissediliyor. Yaklaşan türev sözleşmelerinin de bu istikrarsızlığa katkı sağladığını düşünüyorum.”

Bitcoin Mart başındaki rekor 61.742 dolarlık fırlayışından sonra yaklaşık 9.000 dolarlık bir düşüş gösterdi. Ancak buna rağmen geçen seneye oranla hala %700 kadar daha değerli durumda. Çarşamba günü Tesla CEO’su Elon Musk’ın elektrikli otomobil satışlarında Bitcoin’i de ödeme yöntemi olarak kabul edeceğini bir tweet ile açıklamasından sonra fiyatlar ufak bir yükseliş göstermişti.

İlgili Haber:  Bitcoin Hayranı Jack Dorsey, Afrika Fintech Zirvesi'nde DeFi Konuşacak

Eski JPMorgan yöneticisi, şu anda ise Motive Capital CEO’su Blythe Masters’a göre Bitcoin bir tür spekülasyon aracı olmayı sürdürecek ve diğer yatırım araçlarının yerini alması çok mümkün olmayacak.

Bitcoin savunucuları ise portföylerini farklı kaynaklara dağıtmak isteyen ve enflasyonlar gibi risklere karşı kendilerini korumak isteyen şirketler sayesinde Bitcoin’in giderek artan kurumsal benimsenmesinin giderek arttığını söylüyorlar.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar