10 Ağustos 2022, Çarşamba
28.6 C
İstanbul

Bitcoin’in Birçok Hisse Senedinden Daha Az Dalgalı Olduğu Tespit Edildi

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin uzun zamandır “dalgalı” olarak tanımlanıyor. Ancak bir yatırım yönetimi firması, görüntünün çok daha karmaşık olduğunu tespit etti.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bitcoin’in “dalgalı” bir varlık olduğu tanımı sürekli bir şekilde yapılır.
  • Ancak yatırım yönetimi şirketi VanEck, kripto para birimini, S&P 500’deki hisse senetleriyle karşılaştırdı.
  • Firmanın araştırması, Bitcoin’in S&P 500 endeksindeki 112 şirketten daha az dalgalı olduğunu belirledi.

Yatırım yönetimi firması VanEck’e göre Bitcoin birçok hisse senedinden daha az dalgalı bir varlık.

Binance indirim kodu

Firma, kripto para birimini S&P 500’deki şirketlerle karşılaştırdı. Karşılaştırma işlemine göre Bitcoin’in, 90 günlük bir süre içinde, 112 şirkete nazaran daha az değişken olduğu tespit edildi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

VanEck, Bitcoin’den Daha Değişken Pek Çok Hisse Senedi Olduğunu Kanıtladı

Bitcoin’in dalgalanma derecesi, geleneksel finans dünyasında yer alan ve kripto para biriminin güvenilmez bir yatırım aracı olduğunu vurgulamak isteyen kimileri tarafından sürekli altı çizilen bir özellik oldu. Ancak VanEck, hikayenin daha önce inanıldığı kadar basit olmadığını ortaya koydu.

Firma Cuma günü yayınladığı bir blog yazısında, “Bitcoin değişken bir varlık olmaya devam ediyor; ancak diğer önemli varlıklar Bitcoin’den çok daha değişken görünüyor, bu konudaki araştırmalarımız, yatırımcıları şaşırtabilir.” dedi.

Bitcoin Daha İyi Bir Yatırım Aracı

Blog yazısında ayrıca, “Son birkaç yıldaki dalgalanmanın büyük bir kısmı, küçük toplam piyasa boyutuna duyarlılığa, düzenleyici engellere ve genel olarak ana akım hisse senedi ve sermaye piyasalarındaki penetrasyona bağlanabilir.” ifadeleri yer aldı.

Firma, bir ABD Bitcoin borsa yatırım fonunun (para biriminin değerini izleyen bir yatırım aracı) henüz mevcut olmadığını, ancak ortaya çıktığında iyi bilinen endekslerdeki ve ETF’lerdeki birçok hisse senedi ile benzer volatilite özellikleri gösterebileceğini belirtti. VanEck, Bitcoin ETF için kendi uygulamasını geri çekti.

İlgili Haber:  AMD, Ethereum Madenciliğinde GPU Kullanımını Engellemeyecek

Bu, Bitcoin’in geleneksel hisse senetlerinden daha iyi bir yatırım olduğunu kanıtlayan ilk gösterge değil. Bir yatırımcı, Ocak 2019’da ilk 10 kripto para birimine bir deneyin parçası olarak 1.000 Dolar yatırdı; ve Bitcoin, Ethereum ve Bitcoin Cash de dahil olmak üzere dijital varlık servetini 2 yıla yakın sürede bir hayli katladı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar