29 Kasım 2022, Salı
12.6 C
İstanbul

Bitcoin’in Coinbase Priminin Negatife Dönmesi BTC Fiyatı İçin Ne Anlama Geliyor?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Coinbase Pro’daki spot satın alma baskısının en azından kısa vadede zayıflama belirtileri göstermesi nedeniyle Bitcoin’in (BTC) 50.000 doların üzerindeki kesin kırılmasının gerçekleşmesi için daha uzun süre beklemesi gerekebilir.

Binance indirim kodu

Coinbase Pro ve Binance üzerindeki BTC fiyatı arasındaki boşluğu ölçen Coinbase Prim Endeksi, CryptoQuant’a göre negatife döndü. Diğer bir deyişle, Coinbase üzerindeki satış baskısı, Binance gibi diğer borsalara kıyasla güçleniyor gibi görünüyor.

Binance indirim kodu

Coinbase Prim Endeksindeki olumsuz bir okuma, kısa vadeli direncin habercisi olabilir. Öte yandan, prim yüksek olduğunda Coinbase üzerinde güçlü bir spot satın alma baskısı olduğunu gösteriyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Bu endesk, Bitcoin’in 50 bin doları aşması ihtimalini düşürüyor

Endekse dayanarak CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju, yakın vadede 50.000 doların zirvesine ulaşmanın “oldukça zor göründüğüne” inandığını açıkladı.

Mevcut satın alma gücünün Coinbase’den gelmediğini belirten CEO, Binance, Huobi ve OKEx’e kıyasla Coinbase priminin olmadığını ve buna karşı dikkatli olunması gerektiğini belirtti.

Coinbase, büyük kurumsal alıcılar arasındaki popülaritesinden dolayı Bitcoin talebinin başlıca belirleyicisi haline geldi. Bu piyasa katılımcıları BTClerini Coinbase Pro’daki tezgah üstü piyasalar aracılığıyla alır. Bu büyük alımlar, BTC fiyatını hemen etkilemese de dijital varlık için artan talebi ve dolayısıyla arzın azalmasını ifade ediyor. Bu nedenle de Coinbase Prim Endeksi, kısa vadede kurumsal BTC talebini ölçmenin bir yolu olarak kabul ediliyor.

Tesla’nın ciddi miktardaki Bitcoin alımı, işin rengini büyük ölçüde değiştirdi

Coinbase primindeki kısa vadeli bir dalgalanma, Bitcoin’in uzun vadeli gidişatı üzerinde herhangi bir etkiye sahip görünmüyor.

TradingView verilerine göre, dijital varlık pazar günü 49.700 doların oldukça kuzeyinde zirveye ulaşarak güçlü bir yükseliş trendinde kaldı.

Bitcoin fiyatı, büyük ölçüde Tesla’nın varlığı satın almaya yönelik planını gerçekleştirmesi sayesinde geçen hafta %28 oranında arttı. Elektrikli araç üreticisinin Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na sunduğu en son 10 bin dolar dosyalarına dayanarak brüt nakit pozisyonunun kabaca %7.7’sini Bitcoin’e tahsis etmeyi planladığı ortaya çıktı.

İlgili Haber:  Yatırım Şirketi Guggenheim, 500 Milyon Dolarlık Bitcoin Yatırımı Yapmayı Düşünüyor

Halka açık şirketler ve fon yöneticileri, Bitcoin’in dolaşımdaki arzının yaklaşık %6’sını elinde tutarken bu veri, Tesla’nın 1.5 milyar dolarlık pozisyonunu içermiyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar