12 Ağustos 2022, Cuma
19.7 C
İstanbul

Bitcoin’in Gerçek Hacmi Önceki Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesini İkiye Katladı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin’in 40.000 dolarlık göz kamaştırıcı yükselişi neticesinde BTC’nin gerçek hacmi önceki tüm zamanların en yüksek seviyesinden yaklaşık %100 oranında düşüş yaşadı.

Binance indirim kodu

7 Ocak’ta Quantum Economics’in kurucusu Mati Greenspan, haftalık spot hacminin Messari’nin gerçek hacim ölçüsüne göre önceki yüksek seviyesini ikiye katlamak için yükseldiğini gösteren bir grafik paylaştı ve son yedi günde 60 milyar dolardan fazla BTC’nin el değiştirdiği gerçeğini ortaya koydu.

Binance indirim kodu

Messari’nin gerçek hacim ölçüsü, meşru faaliyet bildirdiğine inandığı en iyi borsalar olan Binance, Bitfinex, Bitflyer, Bitstamp, Bittrex, Coinbase Pro, Gemini, itBit, Kraken ve Poloniex’in hacimlerini toplamak ve ayarlamak için başlatıldı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bu hafta 67 milyardan fazla BTC el değiştirdi

Ölçüm, on üçüncü taraf kripto veri toplayıcıları tarafından sağlanan bilgilere göre ayarlanmış bir puan kullanılarak Huobi, OKEx, Gate.io, Bithumb, UpBit, CoinOne ve Liquid gibi en iyi Asya borsaları için ayarlanmış bir puan içerecek şekilde Mayıs 2020’de güncellendi. Ayrıca, Kore ve Çin platformlarından bildirilen hacme %50 oranında bir ayarlama da dahil edildi.

Gerçekleştirilen ölçüm neticesinde bu hafta 67 milyar dolardan fazla BTC’nin el değiştirdiği bildirildi.

Önceki gerçek hacim rekoru, 2019 yılının ortalarında fiyatın o yılın başında 4.000 doların altına düşmesinin ardından kısa bir süre için beş haneli fiyat aralığını geri yakaladığı için haftalık hacmin 32 milyar doları aştığı dönemde yayınlandı.

Diğer kripto veri sağlayıcıları da BTC için rekor hacimler bildirmeye devam etti; CoinMarketCap yalnızca son 24 saatte 85 milyar dolardan fazla Bitcoin’in el değiştirdiğini tahmin ederken CoinGecko ise günlük ticarette 77 milyar dolar bildirdi.

Skew’e göre Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri 24 saatlik ticarette 97 milyar dolardan fazla üretim gerçekleştirdi.

İlgili Haber:  İşte Elon Musk’ın Kripto Para Kullanıcıları İçin Verdiği Tavsiyeler

Piyasalar devasa hacimler görüyor

Quantum Economics’in kurucusu Mati Greenspan, piyasaların “devasa hacimler” gördüğünün altını çizdi.

Bitcoin’in blok zincirindeki hacimlerin son birkaç ayda istikrarlı bir şekilde artış gösterdiğine dikkat çeken Greenspan, bunun şu anda 2017 ve 2019 yükselişlerinde olduğundan çok daha yüksek olduğunu açıkladı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar