15 Ağustos 2022, Pazartesi
22.6 C
İstanbul

Bitcoin’in Geri Çekilmeleri Sonucunda Gelecek Yıl 100 Bin Dolara Ulaşabilmesi Söz Konusu

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto endeks fonu sağlayıcısı Stack Funds, dünkü geri çekilmeyi, Bitcoin’in yukarı yönlü yörüngesine devam etmeden önce ihtiyaç duyulan “sağlıklı bir düzeltme” olarak nitelendirdi.

Binance indirim kodu

Bitcoin, yedi hafta üst üste kazanç sağladıktan sonra bu hafta başlarında 19.000 doları aştı. Firmaya göre kripto para birimi, ekim ayından bu yana aşırı alım seviyelerinde bulundu ve bu, düzeltme ihtiyacını daha da destekledi.

Binance indirim kodu

Piyasa psikolojisi etrafındaki ölçümleri inceleyen Stack Funds, piyasa katılımcılarının şu anda döngünün ‘inanç’ aşamasında bulunduğunu ve bunun sonunda bir ‘coşku’ aşamasına geçiş yapacağını söyledi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Firma, iddialarını desteklemek için Glassnode’un, Bitcoin‘in net gerçekleşmemiş kâr/zararına ilişkin verilerini aktardı ve bu verilerin, BTC’nin mevcut fiyatı ile her bir kripto paranın en son zincir üzerinde hareket ettiği zamanı karşılaştırdı.

Tarihsel olarak bakıldığında kârdaki insan sayısı %95’in üzerine çıktığında, bunun piyasaların zirveleri için iyi bir gösterge olduğunu açıklayan Stack Funds, çeşitli piyasa durumlarıyla yüzdelik dilimlerde parametrelerin renk eşlemesini yaparak Bitcoin’in makro çevrimlerinin dökümünün; %75’nin üzerinde ise zindelik, %50 ile %75 aralığında ise inanç, %25 ile %50 aralığında ise iyimserlik, %0 ile %25 aralığında ise umut ve %0’ın altında ise teslim olma anlamına geldiğini açıkladı.

Bitcoin’in bu ay geçtiği ‘inanç’ durumu, 2017 boğa piyasasında bir yıldan fazla bir süre devam etti ve BTC fiyatının 850 dolardan neredeyse 20.000 dolara yükseldiğini gördü. Bu da %2.250’lik bir artışı temsil etti.

Firma, 2017 boğa piyasası modelini BTC’nin şu anki durumuna göre değerlendirerek bu fiyat artışının dörtte birinin bile, döngünün “zindelik” aşamasına girildiğinde Bitcoin’in gelecek yıl 86.000 doların üzerine çıkacağını gösterdiğini öne sürdü.

Kripto tüccarları yükselmenin gerçekleşeceğinden oldukça emin

Quantum Economics’in kurucusu Mati Greenspan, düzeltmenin çoktan dibe vurmuş olabileceğini tahmin ederken diğer analistler de bunun yolda bir aksaklıktan başka bir şey olmadığına inanarak döngünün bu aşaması için %17’lik bir geri çekilmenin oldukça makul olduğunu belirtti.

İlgili Haber:  Grayscale Bitcoin Trust, Son 1 Aydır İndirimle İşlem Görüyor

Kripto camiasından Lark Davis, bu sabah destek seviyelerinin düzeltmeyi 16.500 dolardan durdurmasının uzun sürmediğini belirterek asıl düşüşün bu olup olmadığını sorguladı.

Başka bir kripto tüccarı Mayne of Tether, 70.000’den fazla sayıdaki Twitter takipçisine, geri çekilmenin altcoinler için bazı mükemmel satın alma fırsatları yaratacağını söyledi.

Teklordz takma adlı başka bir tüccar hesabı da geri çekilmenin gerekli olduğunu tweetledi.

Analitik platformu Santiment’ten elde edilen veriler, Bitcoin sahipleri arasında kısa vadeli ve uzun vadeli kâr elde etme oranlarının sırasıyla %15 ve %63 olarak yaygınlaşabileceğini gösterdi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar