1 Ekim 2022, Cumartesi
20.6 C
İstanbul

Bitcoin’in Makro Zirvesi Ne Zaman Gerçekleşecek?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin’in (BTC) fiyat ivmesi son zamanlarda varlığı token başına neredeyse 42.000 dolara itti. Son iki ayda fiyatı iki katından fazla artan Bitcoin, 2017’de geri döndüğü önceki rekor seviyelerini aşmayı başardı.

Binance indirim kodu

Podcaster Nathaniel Whittemore geçtiğimiz günlerde dijital para için bir makro boğa piyasasının zirvesini belirleme yöntemleri hakkında fikir verdi. The Breakdown adlı bir podcastin sunucusu olan Whittemore, koşulların anlatımla bu kadar uyumlu olması anlamında gerçekten bir makro tepesinin bulunmadığını açıkladı.

Binance indirim kodu

Dems altında büyük bir agresif mali eylem turu görülmesi, birkaç ay sonra paranın hızının hâlâ düşük ve enflasyonun da kısıtlı olması durumunda bazı para yöneticileri ve kurumları arasında enflasyonun öyle olmadığı fikrine geri döndüğünün görülebileceğini belirten sunucu, canlandırma tezlerinin bazılarına zarar verebilecek ve endişelenecek bir şey olmadığı fikrini savundu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Mart ayında yaşadığı fiyat düşüşünün ardından Bitcoin, benzer düşüş yaşayan Amerika Birleşik Devletleri borsasından daha hızlı toparlandı. Mayıs ayında üçüncü yarılanma olayını tamamladıktan sonra varlık yaz boyunca zaman zaman yatay bir eğilim göstermiş olsa da genel makro eğilimi yukarı yönlü bir eğilim oldu. BTC’nin fiyat ivmesi 2020’nin son aylarında dijital varlığa sermaye tahsis eden birkaç büyük şirketin paralelinde artış kaydetti.

ABD ekonomik sahnesi de denklemde rol oynarken hükümet bir dizi teşvik paketi üzerinde çalıştı ve önemli miktarda dolar basımı gerçekleştirdi.

Önceki makro Bitcoin boğa piyasaları, daha büyük bir yükseliş görünümünün ortasında fiyat düzeltmeleri ile geldi. Yerel tepeler, bu tür bir makro manzara içinde düzeltmelerden önce gerçekleşen daha kısa vadeli fiyat zirvelerini ifade etti.

Bitcoin kıtlığı herkesi korkutuyor

Whittemore, insanların yeni perakende yatırımcıların gelmesiyle piyasanın çok köpürdüğü ve aşırı sındığı için endişelenmeleri halinde daha yerel bir tepenin gelebileceğinden bahsederek bunun henüz yaşanmadığını ancak başlıyor gibi göründüğünü söyledi ve Coinbase’in ücretsiz Apple uygulamalarında 25. sıraya yükselmesi örneğini verdi.

İlgili Haber:  Bitcoin İşlem Ücretleri Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Yeni yıla sadece sekiz gün kala Bitcoin, TradingView.com verilerine göre %40’tan fazla yükseliş kaydetti.

Yükselişin hızının oldukça baş döndürücü olduğunu ve bunu inkar etmenin imkanı olmadığını belirten sunucu, tasarım gereği delicesine kısıtlanmış arzın nihayet yeniden fiyatlandırılmaya başlamasıyla birlikte Bitcoin’in gerçekten de çok az değer verilen bir varlık olduğunu düşündüğünü ve pek çok büyük alıcının kilidi açıldığı için etrafta dolaşmaya yetecek kadar Bitcoin bulunmadığını söyledi.

Bitcoin’in, yerleşik bir kıtlık özelliği sağlayan maksimum 21 milyon token arzına sahip olduğu bilindiği için ne olursa olsun varlığın, Mark Cuban’ın da daha önce belirttiği gibi altına benzer şekilde insanların ödeyeceği değerde hâlâ 15 yaşından küçük olduğu belirtildi. Finansal yorumcu Peter Schiff gibi bazı uzmanlar ise varlığa hâlâ şüpheyle yaklaşmaya ve onu bir balon olarak görmeye devam etti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar