Bitcoin’in Oransal Kırılmaları BTC Yükselişine Dair İpuçları Veriyor

Oransal kırılma temelinde Bitcoin’inBTC’nin daha uzun vadede üstel bir büyüme gerçekleştirmesine izin verebilecek uzun süreli bir yükselişin erken bir aşamasında olduğu öne sürülüyor. 

Bitcoin, altınla aynı yörüngede olabilir 

Bitcoin’in 1970’lerde görülen makro trendini takip etmesinin iki ana nedeninin olduğu belirtiliyor. Bunlardan birincisi, BTC’nin genişleyemeyen sabit bir arzının var olması ve bunun da onu enflasyona karşı çekici bir koruma haline getirmesi olduğu ifade ediliyor. İkincisi ise BTC’nin, altının sahip olduğu güvenli liman varlığıyla aynı niteliklere sahip olması olduğu söyleniyor. 

Ağustos 2020’de, büyük ABD kripto para borsası Gemini’nin arkasındaki milyarder Bitcoin yatırımcıları olan Winklevoss ikizleri, BTC fiyatının neden 500.000 dolara yükselebileceğine dair bir boğa vakası ortaya koydu. 

Ortaya konulan tezde, Bitcoin’i uygulanabilir bir güvenli liman varlığı haline getiren nitelikleri belirlendi. Winklevoss, özellikle BTC’nin altından farklı olarak herhangi bir potansiyel arz şokuna maruz kalmadığını vurgulayarak Bitcoin’in sadece kıt bir meta olmadığını ve evrende “deterministik ve sabit bir arzı olan bilinen tek emtia” olduğunu açıkladı. Sonuç olarak Bitcoin’in, altının (veya bu konudaki herhangi bir emtianın) gelecekte karşılaşabileceği potansiyel pozitif arz şoklarından hiçbirine tabi olmadığı ifade edildi. 

Bitcoin’in bu özelliğinden dolayı, yatırımcılar sürekli olarak BTC’nin altından daha iyi bir güvenli liman varlığı olduğuna dikkat çekti. BTC ve altın arasındaki bu karşılaştırma, birçok kişinin Bitcoin’in uzun vadeli üstel büyüme için bir yörüngede olduğuna inanmasına neden olan şey oldu. 

Kripto para birimi alanındaki en büyük fonlardan biri olan Three Arrows Capital’in CEO’su Su ZhuBTC’de devam eden herhangi bir düşüşün, 1980’lerin borsa süper döngüsünü tahmin etmek için oransal kırılmaları başarıyla kullanan efsanevi makro yatırımcı Paul Tudor Jones tarafından belirtildiği üzere, 1970’lerden altın oransal kırılmasını takip ettiğimizi ortaya çıkaracağı için son derece yükselişe geçeceğini öne sürdü. 

Bitcoin değerlemesi ile altın arasında da büyük bir boşluk olduğu ortaya konuldu. Şu anda altının piyasa değerinin 9 trilyon dolar olduğu tahmin edilirken buna karşılık Bitcoin’in piyasa değerinin, altının değerinin %4’ünden az olması bu iki varlık arasında bir boşluk bıraktı. 

Yatırımcılar, Bitcoin’in kökenlerinin ona güç verdiğini söylüyor 

Tyler WinklevossBitcoin’in yaratıcısının anonimliğinin dijital popülerlik açısından önemli ve olumlu bir faktör olduğunu belirtti. 

Bitcoin’in 330 milyar dolarlık bir varlığa dönüştüğüne ve yine de arkasındaki yaratıcısı Satoshi Nakamoto’nun anonim kaldığına dikkat çeken Winklevoss, bu durum sonucunda Bitcoin’in uygun bir değer deposu olarak algılanmasının meşrulaştığını ve daha da güçlendiğini ifade etti. WinklevossSatoshi’nin kim olduğunun henüz bilinmemesi gerçeğine rağmen Bitcoin’in piyasa değerinin 330 milyar dolar olmasının, Bitcoin’in kendi adına konuşmasının bir kanıtı olduğunu vurguladı. 

Bu haberle ilgili siz ne düşünüyorsunuz?
  Bitcoin Fiyatının Altı Hanelere Ulaşacağına Dair Zincir İçi Ölçümler

Bir Cevap Yazın