Bir Bitcoin işleminin ortalama değerinde yükseliş yaşanıyor. Son günlerde 129.000 dolar üzerine çıkan değerler, bir yıldan uzun süredir ulaşılmış olan en yüksek seviye olarak kaydediliyor.

Kripto para birimi piyasası içerisindeki sıkı rekabet devam ederken, Bitcoin işlemlerinin ortalama değerinde de bir yıldan fazla süredir kaydedilmiş olan en yüksek seviye görüldü. Aktif işlemler de tüm zamanların en yüksek seviyelerine yakın olarak devam ediyor.

Blockchain veri sağlayıcısı BitInfoCharts’dan elde edilen bilgilere göre, tek bir işlem özelinde gönderilmiş olan Bitcoin’lerin ortalama değeri, bir yıldan uzun bir süredir kaydedilmiş en yüksek seviyesine ulaştı. Söz konusu değer, 17 Eylül günü 129.000 dolar’ın üzerine çıktı.

Bitcoin’in ortalama işlem değeri en son 121.000 doların üzerine çıktığında takvimler Ağustos 2019’u gösteriyordu. Bu değer küresel ölçekte anormal bir durum olarak kabul edilmişti. Bitcoin fiyatı, tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 20.000 doların hemen altına düştüğü 2017 sonundan bu yana bu denli yüksek olmamıştı.

Kaydedilen son yükselişin, Bitcoin blockchaininde sürekli bir şekilde artan faaliyetlerin sonucu olarak görülüyor.

Aktif Adres Sayısında da Rekor Seviye Görüldü

Her gün işlem gönderen ve alan benzersiz Bitcoin aktif adreslerinin sayısı da 2017 sonundan bu yana kaydedilen en yüksek seviyeye ulaşmış görünüyor. Aktif adreslerin, Ağustos ayının son haftasından bu yana günlük bazda ortalama olarak 850.000 işlem gerçekleştirdiği dile getiriliyor.

2017 yılının sonlarında Bitcoin tüm zamanların en yüksek fiyatına ulaştığında, günlük aktif Bitcoin adreslerinin ortalaması da 1 milyon seviyesine yakın olarak devam ediyordu.

Bitcoin Ticareti Yükselişte

Ethereum tabanlı DeFi uygulamaları, kredi sağlayıcıları gibi finansal hizmetlerin merkezi olmayan sürümleri, kripto ile desteklenen ve faiz getirisi olan ürünler 2020 yılında kripto ekosistemindeki ilginin çoğunu kendilerine çekse de Bitcoin de bu yarış içerisinde geride kalmadı.

İlgili Haber:  Bitcoin'de Görülen Zirve Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesinde

Bitcoin vadeli işlem ticareti, bazı borsalarda rekor seviyelere ulaştı ve dünya çapında kurulan Bitcoin ATM’lerinin sayısı son zamanlarda yaşanan artışla 10.000 seviyesini geçti.

Son aylarda ortaya çıkan görüntüde DeFi, Bitcoin’den rol çalıyor gibi gözükse de Bitcoin’e ait istatistikler, orijinal kripto varlığının bu yarışta geride kalmayacağını kanıtlıyor.

Facebook Yorumları

Bir Cevap Yazın