28 Kasım 2022, Pazartesi
9.6 C
İstanbul

Bitcoin’in Pay Piyasaları ile İlişkisi Volatiliteye İşaret Ediyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Bitcoin’in borsa ile olan korelasyonunun, birçok kripto para birimi analisti tarafından BTC’nin geleneksel pazarda giderek daha fazla temsil edildiği anlamına geldiği öne sürüldü. Birincisi, bu kalabalığı geleneksel pazardan çekebilir ve zaten büyük ölçüde çekmiştir. Birçok geleneksel yatırımcı ve yatırım şirketi kripto para piyasasına akın ederken, Bitcoin’in temsilinin kendi endüstrisinden geleneksel pazara kadar uzandığı açıktır.

Binance indirim kodu

Bununla birlikte, borsa ile olan bu korelasyon, Bitcoin’in diğer geleneksel endüstrilerde olgunlaşmakta olduğu anlatısından uzaklaşıyor. Ayrıca yoğun volatilitenin yaklaşmakta olduğuna işaret ediyor. Weiss Crypto Ratings’in raporlarına göre, kripto para birimi, özellikle Bitcoin ve borsa arasındaki yüksek korelasyon, borsaya potansiyel olarak zarar verebilecek büyük manşet riski nedeniyle artık baskın kripto para birimi için faydalı olmayacak. Bu manşet riski, hızla yaklaşan ABD seçimleri tarafından körükleniyor. Korelasyon yoğunlaştıkça, Weiss’in “gereksiz” olarak nitelendirdiği çok sayıda oynaklığı önde gelen kripto para birimine aktarabilir.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Weiss Neler Söyledi

“#BTC’nin hisse senedi piyasalarıyla yüksek bir korelasyonu olduğunu fark ettik. Bu kötü, çünkü şu anda – ABD seçimlerinin hızla yaklaşması nedeniyle – borsada çok fazla manşet riski var ve korelasyon tüm bu gereksiz dalgalanmayı #Bitcoin’e aktarıyor” dedi Weiss.

Kripto para piyasası yalnızca teknik tablolar tarafından değil, aynı zamanda ABD gibi temel faktörlerle de etkilendi. seçimler, genellikle kalıcıdır ve herhangi bir noktada, temel faktörler piyasayı etkilediğinde fiyatlar dalgalanabilir.

Bu arada, bazı tüccarlar, Microstrategy gibi büyük şirketlerin neden seçimlerden sonra satın alarak oynaklığı değiştirebilecekken büyük miktarlarda Bitcoin’e girip varlığı büyük miktarlarda satın aldıkları konusunda şaşkın. Bazı şirketler bu yolu kullanıyor olabilirken, Microstrategy de dahil olmak üzere pek çok şirket, piyasayı rahatsız edebilecek kısa vadeli kayıplar konusunda kayıtsız görünüyor.

İlgili Haber:  Çin'in Resmi Haber Ajansı NFT Koleksiyonu Yayınlıyor: Çin’in Kripto Paraya Bakışı Değişti mi?

Çoğu kurumsal yatırımcı gibi, bir boğa koşusu neredeyse her zaman köşede olduğu için kısa vadeli oynaklık dibe vurmak için bir neden değildir. Bitcoin, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yaklaşık 20.000 doları devirmek için mücadele ederken, tüccarlar kısa pozisyona başladığında ivme yaratmak için büyük yatırımcıların uzun süre kalması yararlıdır. Bu nedenle, Bitcoin üzerinde büyük bahis oynayan büyük işbirliklerinin önemi fazla vurgulanamaz.

Yıl biterken birçok temel faktörün Bitcoin fiyatlarını etkileyebileceğini belirtmekte fayda var. Birçok geleneksel şirket kripto alanına geçiş yaptığından, piyasadaki borsalardan kaynaklanan sürtüşmeler olması durumunda fiyatlar hızlı bir şekilde yükselebilir veya bunun tersi de geçerlidir. Ne olursa olsun, yıl Bitcoin için hala umut verici görünüyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar