29 Kasım 2022, Salı
12.6 C
İstanbul

Bitcoin’in Piyasa Değeri 900 Milyar Doları Aştı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin, trilyon dolarlık bir piyasa değerine yaklaşırken tüm Bitcoin’in toplam değeri bugün ilk kez bir süreliğine 900 milyar doları geçti ve fiyat yeni rekor seviyelere ulaştı.

Binance indirim kodu

Halen faaliyette olan en eski Bitcoin borsalarından biri olan Bitstamp, 49.000 dolarlık bir zirve fiyatı kaydetti ve bu da kısa bir süreliğine de olsa 912.69 milyar dolarlık bir piyasa değeri ile sonuçlandı. Bitcoin şu anda coin başına 47.250 dolar olarak fiyatlandırılıyor. Bu fiyat son 24 saatte %5 ve son yedi günde ise %28 artış kaydetti.

Binance indirim kodu

900 milyar dolarlık bir piyasa değeri, yalnızca 2021’de 354 milyar dolarlık bir ek değer elde edildiği anlamına geliyor. Bitcoin’in piyasa değeri için önceki tüm zamanların en yüksek seviyesi, 8 Şubat’ta değer 888 milyar dolara ulaştığında belirlenmişti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Bitcoin şu anda tüm kripto paraların toplam piyasa değerinin %61’ini oluşturuyor ve bu oran, en iyi altcoinlerin çoğu Bitcoin ile birlikte yükseldiği için tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşmış bulunuyor.

Tüm kripto paraların piyasa değeri bugün ulaşılan 1.463 trilyon dolar seviyesi ile zirve yaptı ve oran, yıla 776 milyar dolardan başladıktan sonra 2021’de şimdiye kadar %88.5 artış gösterdi.

Bitcoin, Facebook ve Tesla’yı geride bırakarak dünyanın en büyük dokuzuncu varlığı oldu

Dünyanın en çok işlem gören varlıklarını piyasa değerine göre sıralayan bir web sitesi olan CompaniesMarketCap’e göre, Bitcoin şu anda dünyanın en büyük dokuzuncu varlığı ve geçen hafta Facebook ve Tesla’yı geride bıraktı. Gayri Safi Yurt İçi Hasıla’ya göre bir uluslar listesine yerleştirildiğinde Bitcoin’in 900 milyar dolarlık değeri, 1.04 trilyon dolarlık Meksika ülkeleri ile 886 milyar dolarlık Hollanda arasında kalıyor.

İlgili Haber:  MicroStrategy, 425 Milyon Dolarlık BTC Satın Aldıktan Sonra Hope.com'u Bitcoin'e Yönlendiriyor

Bitcoin için yeni yükselişler, Kuzey Amerika’daki ilk Bitcoin borsa yatırım fonunun onaylandığı haftada Tesla’nın 1.5 milyar dolarlık BTC aldığı haberleriyle birlikte finans teknolojisindeki kripto parayla ilgili gelişmelere karşı giderek daha dostane hale gelen bir düzenleyici atmosferin ortasında ortasında geldi.

Bu ayın başlarında Biden yönetimi, bazı kripto dostu kişileri yüksek pozisyonlara atayarak kripto topluluğunda bir hareketlenme yarattı ve potansiyel olarak düzenleyici güçler ile blok zinciri tabanlı kuruluş arasında daha büyük bir iş birliği fırsatına işaret etti.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar