1 Ekim 2022, Cumartesi
20.6 C
İstanbul

Bitcoin’in Rekor Seviyelere Hemen Çıkmaması BTC İçin Daha Sağlıklı Olabilir

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

40.000 doları aşan yükselişinin ve yaklaşık 30.000 dolara gerileyen düzeltmenin ardından Bitcoin (BTC) bir kez daha toparlandı. Ancak Twitter’da LedgerStatus adını kullanan bir kripto tüccarı ve podcast yayıncısı olan Brian Krogsgard, 42.000 dolara yakın geçmiş yüksekleri geri atlamadan önce durmanın varlık daha için iyi olabileceğini öne sürdü.

Binance indirim kodu

Krogsgard perşembe günü piyasa değerlendirmesinde bulunarak Bitcoin‘in düzeltmesinin güçlü bir yükseliş ortamında sağlıklı olduğunu ve 20 günlük hareketli ortalamaya geri dönmek anlamına geldiğini söyledi. Şimdi kripto paranın güçlü bir sıçrama ile hemen yukarı doğru devam edip etmeyeceğini görmenin zamanı geldiğini belirten tüccar, sağlıklı olacağına inandığı uzun süreli sağlamlaşmada Bitcoin’in daha uzun süre harcayıp harcamayacağının bu süreçte belli olacağını söyledi.

Binance indirim kodu

TradingView.com’un bugünkü verilerine göre Bitcoin, perşembe sabahı biraz geri çekilmeden önce 40.000 doları zar zor geçti ve 39.000 dolar aralığına geri döndü.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Twitter’da bir tüccar ve analist olan CryptoWendyO ise 36.000 dolar işaretini aşmanın varlık için önemli bir hareket olduğunu ifade etti. Bitcoin seviyeyi geçmeden önce 12 Ocak’ta konuşan analist, BTC 36.000 dolar seviyesini geri almadıkça daha fazla düşüş olasılığını göz ardı etmediğini açıkladı. Bunun ardından kısa bir süre önce 36.000 doları geçen Bitcoin’in dört saatlik fiyat grafiği şimdi daha yüksek bir düşük seviye göstermeye başladı.

Herhangi bir düşüşte kurumsal destek devam edecek

CryptoWendyO, güncellenmiş yorumunda şu anda fiyatta yükseliş gösteren Bitcoin’in, o korkunç %25’lik düşüşün ardından 34.200 dolarlık destek seviyesinde inanılmaz bir toparlanma yaşadığına inanamadığını belirtti ve 2020/2021’in temelleri önceki Bitcoin tarihinden farklı şekilde ilerlediği için şu anda yükselişin devam edeceğine inandığını söyledi.

Analist ayrıca 7 Ocak 2021 tarihinde 34.200 dolardan 28.000 dolara düşen Bitcoinin 48.000 doları test etmek için 42.000 doları çevirip benzer bir çalışmaya devam etmesini beklediğini açıkladı.

İlgili Haber:  Hindistan, Şirketlere Bitcoin Satmaları İçin Baskı Yapmaya Başladı

Son fiyat hareketiyle ilgili olarak Krogsgard, ana pazarın Bitcoin ürünlerinden biriyle bir korelasyon gördüğünü belirtti. Krogsgard, Grayscale Bitcoin Trust’ın (GBTC) mevduatlar için kapanmasının ve yeniden açılmasının coin talebi üzerinde gerçek bir etkisi olduğuna dikkat çekerek pazarların yeniden açılmasıyla dibe vurulduğuna ve herhangi bir düşüşte kurumsal talep görmeye devam edileceğine inandığına dikkat çekti.

Grayscale tarafından işletilen ve esasen Bitcoin’in hisse senedi formu olan GBTC’nin her hissesinin Bitcoin’in bir kısmı tarafından desteklendiği kaydedildi. Şirket, aralık ayında BTC güven yatırımlarını ertelemişken bu ay yeniden açtı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar