10 Ağustos 2022, Çarşamba
24.3 C
İstanbul

Bitcoin’in Kaderi: Rota Yukarı Yönlü mü Yoksa Ayı Sezonu Kapıda mı?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin tekrardan yaşam belirtileri vermeye başladı. Ancak analiste göre pozitif bir trend dalgasından bahsedebilmek için henüz çok erken olabilir. Analist Stefan Lübeck, BTC fiyatını değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bir trend dönüşümü gerçekleşiyor mu yoksa yaşanan gelişmeler yalnızca geçici bir umut mu veriyor? Bu yazının yazıldığı anlarda dünyanın en büyük kripto paraları yeşil bölgeden işlem görüyor. Bitcoin fiyatı son 24 saatte %5.1 değer kazandı. Bu yazının yazıldığı dakikalarda dünyanın en büyük dijital parası 51.132 dolardan işlem görüyor ve bununla birlikte son derece kanlı geçen büyük düşüş dalgasından sonra ilk kez 50.000 doların üstünde seyrediyor.

Binance indirim kodu

Bitcoin’in sahip olduğu piyasa değeri ise 967 milyar dolar civarında bulunuyor ve bununla birlikte 1 trilyon dolar bandının hemen altından işlem görüyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bununla birlikte söz konusu hafta sonunda likidite olan çok sayıda kaldıraçlı pozisyon ise henüz unutulmuş değil. Kaldıraçlı pozisyonların likidite olmasının yanında geleneksel finans piyasasındaki karışılıklar da Bitcoin fiyatının darbe almasına neden olmuş olabilir. Analist, bu durumu şöyle değerlendirdi: “Yeni korona varyantı Omikron’un yaşattığı korkunun yanında Fed başkanı Jerome Powell’ın tahvil alımlarını daha hızlı sonlandıracağına ve kilit faiz oranında bir yükseliş gerçekleştireceğine dair açıklaması, tüm finans piyasasını baskı altına aldı. Bu yüzden kripto para sektörünün de henüz yükselen enflasyona karşı güvenli bir liman değil, halen yüksek riskli bir yatırım alanı olarak görüldüğünü anlıyoruz.

Kilit faiz oranlarında artış yaşanması, geleneksel finans sektöründe hoş karşılanmadığı gibi kripto para piyasası için de çok istenen bir durum değil. ABD’nin en önemli borsa endeksi S&P 500 de bugünlerde çok iyi bir performans sergileyemiyor. Söz konusu endeks iki hafta içerisinde %2.3 değer kaybetti. Bu tür kriz dönemlerinde sermaye ilk olarak daha güvenli varlıklara, özellikle de nakit paraya kayıyor. Kripto para sektörü de buna bir istisna oluşturmuyor.

İlgili Haber:  Ünlü CEO: Bitcoin, Olası Bir Finansal Çöküşte Sigorta Görevi Görecek

Analist: “Bitcoin İçin Boğa Piyasası Sona Ermedi”

Peki, bu durum nasıl devam edecek? Söz konusu çöküş deneyimli piyasa gözlemcileri için bile ani gerçekleşti. Buna rağmen analiste göre eğilim halen boğa lehine görünüyor. Twitter üzerindeki en popüler analistlerden biri olan @crypto_birb, şu açıklamaları yaptı: “Benim görüşüme göre bu boğa piyasası henüz sona ermiş değil. Ancak tabii ki bu söylediğim, Bitcoin fiyatının direkt olarak yükseliş göstereceği anlamına gelmiyor. Çok sayıda düzeltme hareketi önümüzde olabilir. Her şey bu kadar kolay olsaydı herkes zengin olurdu öyle değil mi?

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar