1 Ekim 2022, Cumartesi
22.6 C
İstanbul

Bitcoin’in Türbülansı En Büyük Rakibi Olan Ether’in Yükselişine Yardımcı Oluyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin’in yaşadığı son fiyat dalgalanmaları nedeniyle kripto para spot ışığı, bu yıl elde ettiği kazanç seviyesiyle büyük rakibinin performansını geride bırakan Ethereum da dahil olmak üzere diğer dijital paralara çevirdi.

Binance indirim kodu

Dünyanın en büyük kripto parası olarak kabul edilen Bitcoin, ocak ayının başlarında yaşadığı büyük dönüşlerin ardından bugün sabah 09:58 itibariyle %2.5’lik bir artış yaşayarak 37.154.02 dolara yükseldi. Geç dönemde yaşanan bu göreceli sakinlik hali, kripto meraklılarını Bitcoin’in %28’lik ilerleyişine kıyasla 2021’de %87 artan Ethereum gibi coinlerin ivmesini kovalamaya teşvik etmeye başladı.

Binance indirim kodu

Bitcoin’in enflasyon karşısındaki korumacı tavrı ikinci plana atıldı

Singapur’daki kripto borsası Luno’da İş Geliştirme Başkanı olan Vijay Ayyar, Bitcoin’in son birkaç haftadır sermayenin diğer dijital varlıklara dönmesi için zaman tanıyan bir aralıkta yer aldığını açıkladı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Keskin bir geri çekilme öncesinde 8 Ocak’ta Bitcoin’de yaşanan parabolik dalgalanmanın itici güçleri hakkında çok sayıda soru işareti meydana geldi. Bloomberg Economics tarafından yapılan bir araştırma, piyasaya hakim olan coşku havasının bu hareketin büyük kısmını oluşturduğunu öne sürerken Bitcoin’in enflasyon gibi risklere karşı bir koruma olarak iddia edilen rolünün ikincil olduğunu öne sürüldü.

Dijital altyapı sağlayıcısı Metaco’nun Satış ve İş Geliştirme Başkan Yardımcısı Seamus Donoghue de salgının etkisine karşı koymak için bir teşvik zemini olarak Bitcoin ve diğer kripto paralar için bu sürecin olumlu olmaya devam ettiğini ifade etti.

Aynı zamanda JPMorgan Chase&Co. Stratejistleri de 40.000 doların Bitcoin için kilit bir seviye olduğunu ve yakında bu fiyatın üzerine çıkmadığı takdirde daha fazla düşüş riski taşıdığı sinyalleri verdiğini söyledi. Bitcoin, 8 Ocak rekorundan %7’lik bir düşüş sergiledi ve spekülatif yatırımcıların başka kripto paralara doğru göç olasılığını arttırdı.

İlgili Haber:  Hash Ribbon İndikatörü Bitcoin'in Fiyatının Artacağını Gösteriyor

Ethereum blok zinciri, merkezi olmayan finans için her zaman popüler bir alternatif oldu ve ayrıca bir ağ yükseltmesine doğru ilerleme kaydederek son dönemde dikkatleri üzerine çekti. Yorumcular bu eğilimlerin Ether’e yardım ettiğini savundu.

Ether bugün %13.3’e kadar yükseldi ve saat 10:01 itibariyle yaklaşık 1.382 dolardan işlem görmeye başladı. Bloomberg Galaxy Kripto Endeksi de yaklaşık %13 oranında ekleme yaptı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar