8 Ağustos 2022, Pazartesi
24.7 C
İstanbul

Bitcoin’in Yeni Rekoruna Doğru Olan Rallisi Ne Durumda?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin fiyatı gözünü yeniden kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekoruna çevirdi. Buna ek olarak, yeni yayınlanan bir rapora göre, küresel kripto para adaptasyonu 2023 yılına kadar %45 oranında yükselebilir.

Binance indirim kodu

BTC fiyatı, bu yazının yazıldığı anlarda yine pozitif bölgede bulunuyor. Önünde güçlü direnç noktaları bulunmasına rağmen lider kripto para, son 24 saatte %1.6 değer kazanmayı başardı. Haftalık görünümde ise BTC, %16.45’lik bir yükseliş ile seyrediyor. Bu yazının yazıldığı anlarda 57.379 dolardan işlem gören kripto para, analistlere göre 60.000 dolar barajını aşmayı hedefliyor. Bitcoin dominansı ise şu sıralar %46 civarında geziyor.

Binance indirim kodu

BTC’nin aksine altcoin piyasası ise yine aşağı yönlü bir tablo sergiledi. Piyasa değerine göre dünyanın en büyük 10 kripto parası arasında istisnasız hepsi negatif bölgede seyrediyor. Ethereum ve Binance Coin sırasıyla %0.78 ve %1.9 değer kaydeberken, diğer projeler daha da kötü etkilendi. Cardano, Ripple, Polkadot, Solana ve Dogecoin, %4-5 arasında kayıplar yaşadı. Günün kazananı ise Shiba Inu oldu. Dogecoin muadili kripto para, gün içerisinde %10 tırmanış kaydetti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

 “Bitcoin ve Diğer Kripto Paraların Adaptasyonu %45’e Yükselebilir”

Bu gelişmelere ek olarak kripto para adaptasyonu alanında da bazı haberler var. Avrupalı araştırma şirketi Capgemini Research Institute’ün çalışmasına göre, Bitcoin gibi kripto paraların küresel kabul görme oranı 2023 yılına kadar %45’e kadar yükselebilir. Güncel durumda bu oran %10’un altında bulunuyor. Capgemini, bu tahminini ise, sınırlar arası ödeme ihtiyacının giderek artması ve küresel ödeme sistemlerindeki yüksek ücretler ile birlikte belli bir standart oturmamasıyla temellendiriyor.

Şirkete göre bu gelişmeye büyük oranda, kripto paraları alternatif ödeme araçları olarak kabul eden şirketler tarafından öncülük edilecek. 2021 yılında PayPal gibi büyük şirketler kripto para alanında adaptasyonlarına dair birtakım adımlar atmıştı. Buna ek olarak Capgemini, adaptasyon sürecinin henüz çok başlarda olduğunu düşünüyor. Şirket ayrıca, Bitcoin ve diğer kripto paraların adaptasyonu alanında, şirketleri kripto paralardan soğutabilecek bazı eksiklikleri de dile getirdi.

İlgili Haber:  Bitcoin Olumlu Bir Haftasonu Geçirdi

Şirkete göre kripto para piyasalarındaki yüksek volalite, kripto paraların adaptasyonu ile ilgili büyük bir sorun teşkil ediyor. Buna rağmen, küresel kart servisi sağlayıcılarının sunduğu, kripto paralar ile bağlantılı kredi kartları, kripto paralar ile ödemeler konusunda verimli birer ekosistem yaratıyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar