Bitcoin’in Yerini XRP mi Alacak?

5 Kasım tarihinde Lend Academy için kaydedilen bir podcast’te RippleNet Genel Müdürü Asheesh Birla, Bitcoin’i (BTC) altına göre oldukça yenilikçi bir alternatif olarak nitelendirdi. Birla, Bitcoin’in büyük bir önem arz eden ilerleyişine rağmen kripto dünyasında Bitcoin dışında çok sayıda tokene de yer olduğunu göstermesi açısından 2020 senesinin çok önemli olduğunu söyledi.

Bitcoin’in, ödemelerin peşinden gitmediğine inandığını ve farklı projelerin farklı kullanım durumlarına sahip olduğunu belirten Birla, madalyonun ezici hakimiyetinin artık kesin bir şekilde Bitcoin’de olmadığına dikkat çekti.

İnsanların kripto dünyasında sadece Bitcoin’in var olduğuna inandıkları günlerin artık geride kaldığına inandığını ifade eden genel müdür, bundan böyle çok sayıda dijital varlığın görünür olacağını ve daha fazla geleneksel varlığın, dijital varlık olarak tokenize edilme ihtimaline sahip olduğunu açıkladı.

Birla’nın XRP için sahip olduğu boğa hissi gerçek olacak mı?

RippleNet’ın genel müdürü, bu yorumları XRP’nin fiyatının kabaca 0.25 dolar olduğu esnada yapmıştı. O zamandan beri XRP fiyatı üç katına çıktı ve geçen hafta 0.92 dolara yükseldi. İlerleyişiyle dikkat çeken XRP, daha geniş bir piyasa seyrinin ortasında %30’luk düşüş yaşadı.

O sırada XRP’de herhangi bir hareket olmamasına rağmen Birla, 2018’deki çöküşün ardından çok yoğun bir şekilde geri dönen bu kripto varlığı konusunda “boğa” hissettiğini sözlerine söylemişti.

Geleneksel girişim kapitalistlerinin kriptoyla 2017’de ilgilendikleri kadar ilgileniyor gibi görünmediklerini belirten yönetici, buna rağmen alandaki yenilikler açısından çok mutlu olduğunu ifade etmişti.

XRP’nin fiyatı son 24 saatte %3 düşüş yaşarak 0.61 dolara indi.

ABD yetkilileri kripto temelli yeni bir finansal düzene geçiş yapamıyor

Ripple’ın kurucu ortağı Chris Larsen ve CEO Brad Garlinghouse, geçtiğimiz günlerde Amerika Birleşik Devletleri’nde Ripple için düzenleyici anlamda netlik eksikliği yaşanmasından dolayı duydukları hayal kırıklığını dile getirdi.

  Bitcoin Fiyatı 2020 Sona Ermeden 20 Bin Dolara Ulaşamayacak Gibi Görünüyor

Geçen ay SBI Holdings CEO’su ve Ripple yönetim kurulu üyesi Yoshitaka Kitao da blok zinciri tabanlı ödemelerin genel merkezini Japonya’ya taşımayı düşünebileceğini söyledi.

Larsen, ABD’deki yetkililerin “yaptırım yoluyla” bir düzenleme politikasına sahip olduğuna dikkat çekerek bu düzenleyecilerin, kripto para birimi temelli yeni nesil küresel bir finansal sisteme hazırlanma konusunda üzücü bir şekilde geride kaldığına inandığını açıkladı.

Bu haberle ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Bir Cevap Yazın