Bitcoin’in Yok Olacağını Savunan Wall Street Borsacısı Jordan Belfort Fikrini Değiştirdi: 100.000 Doları Görebiliriz

Önemli Gelişmeler

Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Haber Özeti

  • The Wolf of Wall Street filminin ilham kaynaklarından Jordan Belfort 90’larda ünlü olmuştu.
  • Eski Wall Street borsacısı bir dönem ABD’li yetkililerin Bitcoin’i ortadan kaldıracağını düşündüğünü açıklamıştı.
  • Belfort Bitcoin’in daha geniş kitlelere hitap etmesiyle zamanla bu düşüncelerinden vazgeçti ve şu anda Bitcoin’in önünde oldukça büyük bir potansiyel olduğunu düşünüyor.
  • Şimdi ise bu kripto paranın 100.000 dolar seviyesine geleceğini öngördüğünü ifade etti.

Hayatıyla ‘The Wolf of Wall Street’ filmine ilham veren Wall Street borsacısı Jordan Belfort bir dönem Bitcoin’in yok olacağını düşündüğünü açıkladı.

“Bitcoin 100.000 Dolara Fırlayabilir”

Fortune dergisi ile yaptığı son röportajda ise Belfort Bitcoin’in şu anki seviyesinden %80’lik bir artışla 100.000 dolara fırlayacağını düşündüğünü söyledi. Bitcoin Pazartesi günü 57.000 dolardan işlem görmüştü.

Belfort röportajda düşüncelerini şöyle ifade etti: “Bitcoin’in sınırlı arzı ona bir avantaj sağlıyor çünkü şirketlerin piyasaya sunduğu yeni hisseler hisse senetleriyle yapılan alım satımlarda bozulmalara yol açabiliyor. Bitcoin’in sabit ve sınırlı bir arzı var. Hisselerde ise piyasaya sunulabilecek sonsuz sayıda hisse senedi olabiliyor. bu da piyasa hareketlerinde birtakım dengesizliklere neden oluyor.”

“Eskiden Bitcoin’i Kötüleyenlerden Biriydim”

Belfort ayrıca eskiden kendisinin de Bitcoin’i kötüleyen insanlardan olduğunu ve bu konuda yanıldığını ifade etti: “2017 yılı sonunda 19.000 dolar seviyesindeyken bir Talk Show’a çıkmıştım ve oradaki seyircilere Bitcoin’in nasıl çökeceğini anlatmıştım. O zamanlar haklı görünüyordum, ayrıca Bitcoin’in yetkililer tarafından bir şekilde piyasalardan çıkarılacağını düşünüyordum. Çünkü satılması zor ve alması kolay bir şeydi. Bu özellikler de bir varlığı manipülasyona açık hale getiren durumların ikisi.”

Eski borsacı ayrıca bir dönem İsviçre ve Cayman Adaları’nda bulunan hesaplara da el koyulacağını ve kripto para dünyasının bir daha dönmemek üzeri tarih olacağını düşündüğünü açıkladı. O zamanlardan bu yana Bitcoin’in daha geniş bir şekilde benimsenmesiyle bu düşüncelerinden vazgeçen Belfort şu anda ise Bitcoin’in önünde daha da ileriye gidecek çok fazla potansiyeli olduğunu düşünüyor: “Bitcoin şu anda her zaman sahip olduğundan daha fazla bir alıcı kitlesine sahip ve yeni yatırımcılar piyasaya girdikçe Bitcoin fiyatları da giderek şişecek ve 100.000 dolar seviyesine ulaşacaktır.”

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Uzmanlar Açıkladı: Bitcoin ve Dogecoin Arasındaki 3 Önemli Fark

2013 yılında bir şaka kripto parası olarak üretilen Dogecoin, geçtiğimiz günlerde 0.69 Dolarlık rekor bir seviyeye ulaştı. Peki, Bitcoin...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend