29 Ocak 2022, Cumartesi
4.5 C
İstanbul

Bitcoin’in Yükselişi, Ağır Hasar Gören Kripto Madenciliği Hisselerinde Toparlanmaya Neden Oldu

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Bu hafta Bitcoin camiasında yaşanan gelişmelerin özeti

  • Kripto para madencileri, Bitcoin’in son düşüşünden sonra cuma günü itibariyle yeniden yükselişe geçmeye başladı.
  • Marathon Patent Group, Riot Blockchain ve Bit Digital’in hisseleri, kazançları eşleştirmeden önce cuma günü çift hanelere sıçradı.
  • Bitcoin hafifçe düşmeden önce %15’e kadar yükseldi.

Marathon Patent Group, Riot Blockchain, Bit Digital ve diğerleri de dahil olmak üzere kripto madenciliği hisseleri, Bitcoin’in toparlanması devam ederken cuma günü itibariyle yükselişe geçti.

Binance indirim kodu

Kripto madencileri, Bitcoin 8 Ocak’ın en yüksek seviyesi olan 40.000 dolardan düştükten sonra hisse fiyatlarının ocak ayına kadar düştüğünü gördü ve 2 Ocak’tan bu yana ilk kez bu hafta 30.000 doların altına kadar indi.

Binance indirim kodu

Geçtiğimiz iki gün içinde Bitcoin %20’nin üzerinde toparlandı ve buna karşılık kripto madenciliği hisseleri yükselmeye başladı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Marathon Patent Group’un hisseleri %20, Bit Digital %18, Riot Blockchain ise %21’e kadar yükseldi. Bitcoin ise %15’e kadar artış kaydetti.

Sınırlı arza sahip olan varlıkların fiyatı artıyor

Kripto madencileri ve Bitcoin için büyük sıçrama, ABD Merkez Bankası’nın çarşamba günü parasal koşulları tarihsel olarak uyumlu seviyelerde tutmayı planladığını açıklamasından sonra geldi.

Powell, azaltma açısından henüz erken olduğunu belirterek varlık satın alma rehberini değiştirmeden önce hedeflerine yönelik önemli ve daha fazla ilerleme görmek istediklerini hatırlatarak tarihlerden bahsetmek için henüz çok erken olduğunu ve gerçek ilerlemeyi görmek gerektiğini ifade etti.

Federal rezervin hareketi, genellikle mali ve parasal ihtiyatsızlığa karşı bir koruma olarak görülen Bitcoin için büyük bir destek olarak değerlendirildi.

Monex Group CEO’su Oki Matsumoto, konu hakkında açıklama yaparak şu anda basılan çılgınca bir paranın var olduğundan ve bu nedenle paranın değerinin düştüğünden bahsetti. Matsumoto ayrıca Bitcoin, gayrimenkul veya hisse senedi gibi sınırlı arzı olan varlıkların bu fiyat etiketlerinin yukarı çıktığına dikkat çekti.

İlgili Haber:  Bitcoin Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası, Büyük Bir BTC Fiyat Hareketinin Yaklaştığını Gösteriyor

 

Bitcoin’in Cuma günkü yükselişine, Twitter biyografisine #bitcoin ifadesini dahil eden Tesla CEO’su Elon Musk da yardımcı oldu.

Kripto madencileri için yükseliş haberi, kripto paradaki son düşüşü satın alanlar için değerli hale geldi.

Marathon Patent Group, şirketin bu haftanın başlarında yaptığı açıklamaya göre, şirketin coin başına ortalama 31.167.79 dolardan 150 milyon dolarlık Bitcoin satın almasının ardından güçlü kazançlar elde etti.

Marathon CEO’su ve başkanı Merrick Okamoto, satın alma işleminden sonra yaptığı açıklamada, hazine rezervlerinin bir kısmını Bitcoin’de tutmanın ABD doları tutmaktan daha iyi bir uzun vadeli strateji olacağına inandığını ifade etti.

Bugünkü fiyatlara göre, Marathon’un satın aldığı 4.812.66 BTC’nin 180 milyon doları aşacağı kaydedildi.

Bitcoin ayıları varlıklarını sürdürüyor

Yine de en son yükselişe rağmen Bitcoin ayıları mevcudiyetlerini korudu.

Avrupa Merkez Bankası Yönetim Konseyi Üyesi Gabriel Makhlouf, Bitcoin yatırımcılarının “tüm paralarını kaybetmeye hazır” olmaları gerektiğini söyledi.

Marathon Patent Group hisseleri, 02:45 itibariyle 22.03 dolardan işlem görürken Riot Blockchain ve Bit Digital sırasıyla 22.20 dolar ve 20.70 dolardan işlem gördü.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend