Bitcoin’in Yükselişi Tehlikede mi? İzlenecek Tek Seviye Neden 30 Bin Dolar Değil?

Önemli Gelişmeler

Bitcoin (BTC), BTC fiyatının %311 oranında artış gösterdiği muazzam bir 2020 yaşadı. Bitcoin’in gölgesinde Ether (ETH) de Ether’in fiyatının %475’lik daha büyük bir artış göstermesiyle harika bir yıl geçirdi. Yeni yıla yalnızca beş gün kala ETH bu eğilimi sürdürmeyi başardı.

blank

Bitcoin, 30.000 doların üzerinde tüm zamanların en yüksek seviyelerini kırarak şu anda altcoinlere sıçrayan büyük bir yükseliş ateşini alevlendirdi. Ancak şimdi merak edilen, boğa koşusunun son birkaç ayda olduğu gibi dikey olarak devam edip etmeyeceği veya kısa vadeli bir düzeltmenin beklenip beklenmeyeceği sorusu oldu.

blank

Böyle bir düzeltmenin, çoğu kripto paranın Bitcoin’i kendi tüm zamanların en yüksek seviyelerine doğru takip etmeleri için kapıları açacağı öne sürüldü.

Bitcoin 21 haftalık hareketli ortalamasını sürdürmeli

Bu boğa piyasasının devamı için izlenecek çok fazla gösterge bulunmuyor çünkü sadece birkaç olay boğa/ayı vakaları için yeterince güçlü argümanlar veriyor.

Ancak 21 haftalık hareketli ortalama kullanışlı bir gösterge olarak kabul ediliyor. Bu hareketli ortalamanın, önceki boğa koşusu boyunca destek görevi görmesi 20.000 dolarlık zirveye doğru devam ettiğini gösteriyor.

Bu hareketli ortalamaya dayandığı sürece Bitcoin’in BTC/USD çifti için daha fazla devam etme olasılığı yüksek görülüyor. Şu anda, 21 haftalık hareketli ortalama 16.000 dolar seviyesinde destek tutuyor.

Ancak, önümüzdeki birkaç haftayı kapsayabilecek sağlamlaşmalarda düzeltmeler yaygın görünüyor. Bu haftalarda 21 haftalık hareketli ortalamanın yukarı doğru devam etmesi beklendiği için 21 haftalık hareketli ortalamanın gelecekteki perspektifini önceki tüm zamanların en yüksek seviyesi ile birleştirmenin, 20.000 dolarlık bölgede bir düzeltme için nihai bir dip sağlayacağına inanılıyor.

Birçok boğa sinyali hâlâ yanıp söndüğü için Bitcoin’in şu an için zirveye ulaşıp ulaşmadığı tartışmaya açık bir konu olarak kalıyor. Bu yükseliş fiyat hareketinin, piyasa için yükseliş sinyali olan borsalardan sürekli bir çıkışla birleştirilmesi, Bitcoin’i muhtemelen daha uzun vadede tutuyor ve bu boğa döngüsünü 2017 boğa koşusundan çok farklı kılıyor.

Fibonacci genişletme araçlarını kullanarak mevcut yükselişin devamı, sonraki büyük düzeltmelerin gerçekleşebileceği 1.618 ve 2.618 Fibonacci seviyelerine bir sonraki ilgi seviyelerini koyuyor. Bu seviyeler şu anda 50.000 dolar ve 76.000 dolar seviyelerinde bulunuyor.

Ancak son zamanlardaki gücü göz önüne alındığında Bitcoin’in bu yıl 76.000 dolara doğru koşması sürpriz olmayacak gibi görünüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Toplam kripto piyasası değeri yeni zirvelere ulaştı

Bitcoin ve Ether son haftalarda muazzam bir performans sergilediği için toplam piyasa değeri de tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşıyor. Bitcoin sık sık öne çıktığı için altcoin piyasası büyük ölçüde geride kalıyor. Ancak Bitcoin stabilize olduğunda diğer birçok kripto para da keskin yükselişlerle aynı şeyi yapma eğiliminde oluyor.

Bu, paranın piyasalarda nasıl aktığına bağlı olarak değişiklik gösteriyor. Birincisi, Bitcoin’in spot ışığında olması sermaye akışlarını çekiyor. Daha sonra yatırımcıların daha yüksek risk ve ödül fırsatları araması durumunda para büyük sınırlara doğru akıyor.

Ancak bir sağlamlaşma durumunda, toplam piyasa değeri için izlenecek seviyeler grafiklerde gösteriliyor. 700 milyar dolar civarında halihazırda bir test görülmüş olabileceği ve 550 milyar dolar civarında bir önceki tüm zamanların en yüksek seviyesinin görüldüğü belirtiliyor.

Daha düşük zaman dilimlerinde izlenecek seviyeler nelerdir?

Bitcoin için saatlik grafik, 34.800 dolarlık son zirveden bu yana hafif bir düşüş gösteriyor. Genellikle düşüş sinyali olan 32.400 ile 32.800 dolarlık bölge ters çevrilmiş bulunuyor.

Ancak 30.000 dolarlık engel şimdiden üç kez destek görevi gördüğü için yukarı doğru ivmeyi daha fazla garanti altına almak için tutulması gereken çok önemli bir alan olarak değerlendiriliyor. Bu seviyenin destek olarak bozulması durumunda 27.000 dolardan 27.500 dolara düşmesi muhtemel görünüyor.

Tutması durumunda ise yukarı yönde kritik kırıcıya doğru devam etme olasılığı yüksek hale geliyor. Bu şekilde, 32.300 dolar ile 32.800 dolar arasında bir atılımın, tüm zamanların en yüksek bölgesi için yeni bir test ve 38.000 dolara ve hatta 42.000 dolara doğru olası bir sürekliliği garanti edeceğine inanılıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki tüm içerikler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. İçeriklerin hiçbiri yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sitede herhangi bir dijital varlığın alım-satımı tavsiye edilmez. Sitede yer alan içeriklerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz.

Bu siteyi (limenya.com) kullanarak, yukarıdaki sorumluluk reddi beyanını ve hizmet sözleşmesinde yer alan politikaları kabul etmiş olursunuz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Güncel Haberler

Dogecoin (DOGE), Bitcoin Cash (BCH), Ethereum Classic (ETC) – Altcoin Fiyat Analizi – 24 Ekim

Bitcoin fiyatının tekrardan 60.000 dolar bandına değmesiyle birlikte kripto para piyasası genel olarak düzeltme sinyalleri gösterdi. Ethereum Classic gibi...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki tüm içerikler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. İçeriklerin hiçbiri yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sitede herhangi bir dijital varlığın alım-satımı tavsiye edilmez. Sitede yer alan içeriklerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz.

Bu siteyi (limenya.com) kullanarak, yukarıdaki sorumluluk reddi beyanını ve hizmet sözleşmesinde yer alan politikaları kabul etmiş olursunuz.

Send this to a friend