3 Aralık 2022, Cumartesi
9.6 C
İstanbul

Bitfinex, Bitcoin Sahiplerine Tether Kredisi Veriyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Merkezi kripto borsası Bitfinex, doğrulanmış kullanıcılar için kripto destekli bir borç verme hizmeti olan Bitfinex Borrow’u başlattığını duyurdu.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bitfinex Borrow, doğrulanmış kullanıcıların Bitcoin ve Ethereum varlıklarına karşı dolar veya Tether tokenleri ödünç almasına izin veriyor.
  • Kredilerin değişken veya sabit yıllık faiz oranlarının %5.5 ile %18.5 arasında olacağı belirtiliyor.
  • Bitfinex, New York eyaleti Dolara sabitlenmiş stablecoin ihraççısı Tether ile olan ilişkisine yönelik devam eden bir soruşturmaya rağmen bünyesine çeşitli özellikler eklemeyi sürdürüyor.

Kripto borsası Bitfinex, platformuna kripto destekli borçlanma hizmetleri sunarak, kripto para sahiplerinin kredi almaları için yeni bir yol sunuyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Bir New York eyaleti soruşturması nedeniyle yeni ürünler sunmasına izin verilmeyen Bitfinex, bugün kullanıcıların, ellerindeki kripto varlığı karşısında ABD Doları veya Dolara sabitlenmiş Tether stablecoinlerini kredi olarak almasına imkan tanıyan Bitfinex Borrow’u duyurdu.

Bitfinex Borrow, gün geçtikçe büyüyen bir dijital varlık kredisi pazarında Nexo, MakerDAO ve Aave dahil olmak üzere artan sayıda merkezi ve merkezi olmayan kripto borç verme hizmetleriyle rekabet edecek.

KYC Zorunluluğu Var

Bitfinex, yalnızca Müşterinizi Tanıyın (KYC) kontrollerini tamamlayan doğrulanmış kullanıcıların, yaklaşık %5.5 ile %18.5 arasında değişen faiz oranları Bitfinex Borrow platformundan yararlanabileceğini söylüyor. Hong Kong merkezli Bitfinex, 2012’de piyasaya sürüldüğünden bu yana marj ticareti için kısa vadeli krediler sundu; ancak Bitfinex Borrow ilk kez kullanıcıların başka yerlerde de kullanılmak üzere para birimlerini çekmesine izin verecek.

Bitfinex, Dolara sabitlenmiş bir stablecoin ihraççısı olan Tether ile ilgili yürütülen soruşturmanın da merkezinde yer alıyor. Bitfinex ile bir dizi yönetici ve hissedarı paylaşan Tether, Dolara sabitlenmiş tüm Tether tokenlerinin 1:1 oranını desteklediğini iddia ediyor. Tether, 2020’de şimdiye kadar milyarlarca stablecoin ihraç etti. Ağustos’taki toplam arzı 12 milyar iken Kasım’da 17 milyarı geçti.

İlgili Haber:  Bitcoin, Ani Dalgalanma ile Birlikte 200 Milyar Dolarlık Piyasa Değerini Geri Aldı

Kripto Dünyasında Kredi İmkanları Son Yıllarda Genişledi

Kripto teminatına dayalı krediler, son birkaç yılda giderek daha yaygın hale geldi. Merkezi borç verme hizmeti Nexo, Mayıs 2018’de kripto destekli kredileri başlattı; MakerDAO ve Aave (eski adıyla Ethlend) gibi merkezi olmayan uygulamalar da 2017’den bu yana kredi hizmetleri sunuyor.

Yasal zorluklara rağmen Bitfinex, platformuna ortaklıklar ve özellikler eklemeye devam etti. Eylül ayında şirket, uzun Bitcoin işlem onay sürelerini hızlandırmak için kullanılan Bitcoin Lightning ağ işlemleri ile birlikte bünyesine çeşitli faiz ödülleri ekledi.

 

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar