Bitfinex, Bitcoin Sahiplerine Tether Kredisi Veriyor

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Son güncelleme: 3 ay önce

blank

Merkezi kripto borsası Bitfinex, doğrulanmış kullanıcılar için kripto destekli bir borç verme hizmeti olan Bitfinex Borrow’u başlattığını duyurdu.

blank

Haberin Özeti

  • Bitfinex Borrow, doğrulanmış kullanıcıların Bitcoin ve Ethereum varlıklarına karşı dolar veya Tether tokenleri ödünç almasına izin veriyor.
  • Kredilerin değişken veya sabit yıllık faiz oranlarının %5.5 ile %18.5 arasında olacağı belirtiliyor.
  • Bitfinex, New York eyaleti Dolara sabitlenmiş stablecoin ihraççısı Tether ile olan ilişkisine yönelik devam eden bir soruşturmaya rağmen bünyesine çeşitli özellikler eklemeyi sürdürüyor.

Kripto borsası Bitfinex, platformuna kripto destekli borçlanma hizmetleri sunarak, kripto para sahiplerinin kredi almaları için yeni bir yol sunuyor.

Bir New York eyaleti soruşturması nedeniyle yeni ürünler sunmasına izin verilmeyen Bitfinex, bugün kullanıcıların, ellerindeki kripto varlığı karşısında ABD Doları veya Dolara sabitlenmiş Tether stablecoinlerini kredi olarak almasına imkan tanıyan Bitfinex Borrow’u duyurdu.

Bitfinex Borrow, gün geçtikçe büyüyen bir dijital varlık kredisi pazarında Nexo, MakerDAO ve Aave dahil olmak üzere artan sayıda merkezi ve merkezi olmayan kripto borç verme hizmetleriyle rekabet edecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

KYC Zorunluluğu Var

Bitfinex, yalnızca Müşterinizi Tanıyın (KYC) kontrollerini tamamlayan doğrulanmış kullanıcıların, yaklaşık %5.5 ile %18.5 arasında değişen faiz oranları Bitfinex Borrow platformundan yararlanabileceğini söylüyor. Hong Kong merkezli Bitfinex, 2012’de piyasaya sürüldüğünden bu yana marj ticareti için kısa vadeli krediler sundu; ancak Bitfinex Borrow ilk kez kullanıcıların başka yerlerde de kullanılmak üzere para birimlerini çekmesine izin verecek.

Bitfinex, Dolara sabitlenmiş bir stablecoin ihraççısı olan Tether ile ilgili yürütülen soruşturmanın da merkezinde yer alıyor. Bitfinex ile bir dizi yönetici ve hissedarı paylaşan Tether, Dolara sabitlenmiş tüm Tether tokenlerinin 1:1 oranını desteklediğini iddia ediyor. Tether, 2020’de şimdiye kadar milyarlarca stablecoin ihraç etti. Ağustos’taki toplam arzı 12 milyar iken Kasım’da 17 milyarı geçti.

Kripto Dünyasında Kredi İmkanları Son Yıllarda Genişledi

Kripto teminatına dayalı krediler, son birkaç yılda giderek daha yaygın hale geldi. Merkezi borç verme hizmeti Nexo, Mayıs 2018’de kripto destekli kredileri başlattı; MakerDAO ve Aave (eski adıyla Ethlend) gibi merkezi olmayan uygulamalar da 2017’den bu yana kredi hizmetleri sunuyor.

Yasal zorluklara rağmen Bitfinex, platformuna ortaklıklar ve özellikler eklemeye devam etti. Eylül ayında şirket, uzun Bitcoin işlem onay sürelerini hızlandırmak için kullanılan Bitcoin Lightning ağ işlemleri ile birlikte bünyesine çeşitli faiz ödülleri ekledi.

 

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Ünlü Piyasa Lideri Yıl Sonu ve Yakın Gelecek İçin Bitcoin Fiyat Tahminini Açıkladı!

Kripto para ve Bitcoin taraftarları, hem oldukça düşük hem de yüksek fiyatların görüldüğü 2021 yılının potansiyeli için heyecanla bekliyorlar....

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend