9 Ağustos 2022, Salı
24.5 C
İstanbul

Bitfinex Hacker Saldırısında Çalınan 100 Milyon Dolarlık Bitcoin, 4 Yılın Ardından Taşındı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

2016 yılında bilgisayar korsanları tarafından Bitfinex borsasına karşı düzenlenen hacker saldırısında ele geçirilen ve bugün itibariyle değeri 2.3 milyar Doları aşan fonlar, yavaş yavaş hareket etmeye başladı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Kripto borsası Bitfinex, bundan 4 yıl önce saldırıya uğradı.
  • Bazen çalınan Bitcoin hareket ettirilir; bugün de yaklaşık 100 milyon Dolar değerinde bir çalıntı fon hareketliliği yaşandı.
  • Bitfinex borsasını kimin hacklediği hala daha bilinmiyor.

2016 yılında gerçekleşen Bitfinex hackinden çalınan yaklaşık 100 milyon Dolar değerindeki Bitcoin, boş cüzdanlardan henüz yeni taşındı.

Binance indirim kodu

Pazartesi günü 14 farklı cüzdandan 5.000’in üzerinde Bitcoin transferi gerçekleşti. 98.3 milyon Dolar değerindeki bu 5045.48 coin, 2016 yılında düzenlenen hacker saldırısından bu yana, bu büyüklükte, hiç taşınmamıştı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

2016 Yılında Çalınan Bitcoin’in Şu Anki Değeri 2.3 Milyar Dolar

Bitfinex borsası, çoklu imzalı cüzdanları ile ilgili oluşan bir sorunun ardından 2016 yılında hackerların saldırısına maruz kalmıştı. O gün çalınan Bitcoinlerin, şu anki değeri ise 2.3 milyar Doların üzerinde. Evet, doğru okudunuz…

Çalınan fonlarda bugün yaşanan hareketlilik, 2016 hack’inde çalınan Bitcoin’in ilk kez taşınması değil. Her ne kadar bu büyüklükte bir transfer hiç gerçekleşmemiş olsa da, Ağustos ayında, yaklaşık 5.6 milyon Dolarlık çalıntı fon taşınmıştı.

Bitcoin’i boş cüzdanlardan diğerlerine taşıma işlemi devam ediyor. Daha önce yıllardır hareket ettirilmeyen Bitcoin, diğer cüzdanlara aktarılıyor ve bu işleme kripto dünyası içerisinde “uyanış” adı veriliyor.

Bitfinex Borsası, Hackerlarla Temas Kurabilene 400 Milyon Dolar Verecek

Söz konusu Bitcoinler genellikle “Satoshi dönemi”dir. Satoshi dönemi Bitcoin’i ise Bitcoin yaratıcısı Satoshi Nakamoto’nun hala kripto dünyasıyla iletişim halindeyken çıkarılan coinler anlamına gelir.

Ancak bugün taşınan Bitcoin çok daha üzücü bir geçmişe sahip. 2016 yılında düzenlenen hacker saldırısında çalınan kripto paralar hala kurtarılabilmiş değil. Bitfinex borsası, bilgisayar korsanlarıyla temasa geçebilecek herkese ödül vereceğini açıkladı. Borsa yetkilileri, hackerlarla iletişim sağlayabilen kişilere 400 milyon Dolar vereceğini duyursa da 4 yıldır konu ile ilgili yol kat edilemedi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar