2 Aralık 2022, Cuma
11 C
İstanbul

Bitfinex, Yeni Tether ve Euro Hisse Senedi Türev Ürünlerini Piyasaya Sürüyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Bitfinex, en büyük Avrupa Hisse Senedi şirketlerine ve en büyük Alman hisse senetlerine referansla iki yeni kripto para birimi türev sözleşmesinin başlatıldığını duyurdu. Bitfinex Türevleri, Tether’de “Avrupa 50 Hisse Senedi Endeksi” ve “Almanya 30 Hisse Senedi Endeksi”ne karşı gelen iki tür kalıcı sözleşme olarak adlandırıldı.

Binance indirim kodu

Her iki yeni ürün de 24 Eylül’de yayına girdi ve 100 kata kadar kaldıraç sunuyor. Bitfinex Türevleri CTO’su Paolo Ardoino, “Ticaret bugün başlayacak” dedi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Kalıcı sözleşme denilen şey, temel bir menkul kıymete atıfta bulunan türev-takas tarzı bir sözleşmedir. Yeni Bitfinex sözleşmeleri, geleneksel hisse senedi ile USD stabilcoin’i Tether arasında bir takas niteliğindedir.

Ardoino, “Dijital varlık alanından bir borsa, geleneksel hisse senedi piyasalarıyla aradaki boşluğu dolduran ve kriptonun yerleşik bir varlık sınıfı olarak evriminde önemli bir kilometre taşını temsil eden bir ürünü piyasaya ilk kez sunuyor” dedi. “Bu, çapraz varlık sınıfı ticaret stratejilerinin, riskten korunma ve risk yönetiminin sorunsuz bir şekilde yerine getirilmesini kolaylaştıracak.” diye ekledi.

Kripto türevleri yeni değil. Örneğin CME grubu, Bitcoin vadeli işlemleri ve vadeli işlem opsiyonları sunar. Ancak bu, yatırımcılara hisse senedi tarzı bir takas ürünü sunan büyük bir kripto borsası için bir ilk.

Bitcoin ve diğer kripto para birimleri genellikle geleneksel borsalarla ilişkilendirilmez. Birindeki fiyat değişikliği diğeriyle ilgili değildir ve birbirinden bağımsız olduğuna inanılmaktadır. Bitfinex’in yeni ürünleri, kripto pazarının büyümesinin nihayetinde geleneksel hisse senedi ürünleri üzerinde bir etkiye sahip olabileceği bu trendde bir değişime işaret edebilir.

Türev ürünler, piyasa dalgalanmalarının olduğu bir dönemde değer kazanır veya kaybeder. Riskli yatırımlardır, ancak tüccarlar volatilite ve portföy riskini yönetmeye yardımcı olmak için türev ürünleri kullanabilir.

İlgili Haber:  Square, 170 Milyon Dolarlık Yeni Bir Bitcoin Yatırımı Yaptı

Bitfinex’in hala 900 milyon dolarlık Tether değerleme tartışması nedeniyle New York Başsavcı Ofisi ile devam eden bir davayı çözmek için çalıştığını unutmamak önemlidir. Bitfinex bu konuyla ilgili bir anlaşmaya varmadı henüz. Açıklama yapan bir Bitfinex yetkilisi, savcılık ofisiyle bir anlaşmaya varmak için çalıştıklarını söyledi.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar