29 Ocak 2022, Cumartesi
7.6 C
İstanbul

Bitfury’nin Bitcoin Madencilik Kuruluşu 2 Milyar Dolarlık Değerleme ile Halka Açılıyor

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Yeni bir kuruluş olan Cipher Mining, Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük madencilik platformu olmaya hazırlanıyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bitfury yan kuruluşu halka açılıyor.
  • Cipher Mining, ABD’nin en büyük Bitcoin madenciliği operasyonu olmaya hazırlanıyor.
  • Bitcoin madenciliği donanım sağlayıcısı Bitfury’nin bir yan kuruluşu olan Cipher Mining, 2 milyar Dolarlık bir değerleme ile halka açılacak.

Madencilik firması bugün, özel amaçlı bir devralma şirketi olan Good Works Acquisition Corp ile ortaklık için anlaşma imzaladığını duyurdu. Cipher Mining, Bitcoin madenciliği donanımı ve blockchain yazılımı sağlayıcısı Bitfury’nin bir yan kuruluşudur.

Binance indirim kodu

Bitfury 2011’den Bu Yana 600 Bin’den Fazla Bitcoin Üretti

Bitfury Group, 2011’den beri, 600.000’den fazla Bitcoin çıkardı. Bağımsız bir şirket olarak Cipher’ın, 2025 yılına kadar 745 MW (Megawatt) potansiyel kapasitesiyle ABD’deki en büyük madencilik platformu olacağı öngörülüyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Cipher-Good Works ortaklığı, birleşik şirkete 2 milyar Dolar değer biçti. İşlemin ardından, birleşen şirketin yaklaşık 595 milyon Dolar nakit gelir elde etmesi bekleniyor. Bu, 25 milyon Dolarlık tam taahhütlü boru yatırımı da dahil olmak üzere çeşitli yatırımları kapsıyor. İşlemin 2021’in 2. çeyreğinde tamamlanması bekleniyor.

Page: “ABD’nin Lider Bitcoin Madencisi Olacağız”

Cipher Mining CEO’su Tyler Page konu ile ilgili yaptığı basın açıklamasında, “Tarihsel olarak Bitcoin madencilik endüstrisi, Bitcoin ile ilişkili temel fiyat dalgalanmalarını yönetmek için tam donanımlı olmayan daha küçük, düşük sermayeli ve daha az deneyimli şirketlere ev sahipliği yapmıştır.” dedi.

Page ayrıca Cipher Mining’in ABD ikametgahının ek avantajlar sunduğunu da belirtti. Bunların; düşük maliyetli güvenilir güç, istikrarlı ve güvenli bir düzenleyici ve kurumsal ortamdan oluştuğunu dile getirdi.

Page, “Bu faktör kombinasyonu bizi lider Bitcoin madencisi olmaya taşıyacak. Aynı zamanda Bitcoin ekosisteminde gelecekteki dikey entegrasyon fırsatlarını da mümkün kılacak.” dedi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend