8 Ağustos 2022, Pazartesi
30.6 C
İstanbul

BitGo ve Grayscale’in Yönettiği Toplam Kripto Para Fonu 16 Milyar Dolara Çıktı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Gözetim altındaki Bitcoin varlıkları, kripto endüstrisine artan kurumsal ilgi ile birlikte büyümeye devam ediyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Gözetim altındaki Bitcoin, kurumsal yatırımcıların artan ilgisi ile birlikte büyüyor.
  • Hem BitGo hem de Grayscale şu anda 16 milyar Dolar değerinde kripto para varlığını ellerinde tutuyor.
  • Michael Saylor tarafından MicroStrategy’nin yaz aylarındaki ilk Bitcoin yatırımının açıklanmasından bu yana kurumsal yatırımcıların ilgisi artarak devam ediyor.

Dijital varlıklar şirketi BitGo’nun dün yaptığı açıklamaya göre, şu anda gözetim altında 16 milyar Dolarlık kripto varlığı bulunuyor. Bir başka şirket de bir gün sonra aynı rakama ulaştığını açıkladı: Kripto varlıklara yatırım yapan Grayscale.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Kurumsal Yatırımcılar Bu Yıl Kripto Dünyasına Akın Etti

Kurumsal yatırımcılar bu yıl kripto para piyasasına akın etmiş görünüyor. Bu trendin başında ise Ağustos ve Eylül aylarında 425 milyon Dolar değerinde Bitcoin satın alan ABD menşeli iş zekası şirketi MicroStrategy yer alıyor. Şimdi, Michael Saylor’un MicroStrategy’si 1 milyar Doların üzerinde Bitcoin değerine sahip.

Bitgo CEO’su Mike Belshe, “Pandeminin ekonomik etkisinin yanı sıra Bitcoin’in olağanüstü performansının bir sonucu olarak kurumsal yatırımcılardan eşi benzeri görülmemiş bir ilgi görüyoruz.” dedi.

Amiral gemisi kripto para, 16 Aralık 2020’de 20.000 Dolarlık seviyeyi geçtikten sonra 24.000 Doların üzerine çıkarak tüm zamanların en yüksek fiyatı rekorunu yukarı taşıdı.

Grayscale, 16 Milyar Dolarlık Bir Kripto Varlığını Yönetiyor

Grayscale Bitcoin Trust ise yatırımcıların büyük Bitcoin havuzları hisse alım satımına izin veriyor. Grayscale holdinglerini izleyen web sitesi olan bybt.com’a göre, Grayscale Investment Holdings şu anda 16 milyar Dolar değerindeki bir kripto varlığını yönetiyor.

BitGo ise kurumsal yatırımcılar için ana komisyoncu görevi görüyor. BitGo’nun kurumsal yatırımcılara odaklanması 2013 yılında BitGo’nun çoklu imza cüzdanlarının piyasaya sürülmesiyle başladı. O zamandan beri BitGo, sektördeki dijital varlıklara için tasarlanmış nitelikli bir emanetçi olan BitGo Trust Company temelinde hizmet veriyor.

İlgili Haber:  Bitcoin Madencilik Şirketi Argo, Hidroelektrik Enerji Kullanan İki Veri Merkezi Satın Aldı

PayPal’ın birkaç aydır BitGo’yu satın alma olasılığı hakkında çeşitli dedikodular yayılmıştı; ancak Fortune’a göre bu anlaşma artık pek olası görünmüyor. Belshe, yaptığı açıklamalarda “BitGo bağımsız bir şirkettir ve satın alınmamıştır.” ifadelerini kullandı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar