1 Ekim 2022, Cumartesi
22.6 C
İstanbul

Bithumb Borsası, Çalışanlarının Kripto Para Ticareti Yapmasını Yasakladı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Güney Koreli kripto para borsası Bithumb, çalışanlarının kripto ticareti yapmak için dahili hesaplarını kullanmasını yasakladı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bithumb, çalışanlarının platform üzerinde herhangi bir kripto ticareti yapmasını yasakladı.
  • Borsa, yöneticilerinden ve çalışanlarından Haziran ayının sonundan önce hesaplarındaki varlıkları çekmelerini talep etti.
  • Bu, Bithumb borsasının kendi çalışanlarına yönelik aldığı ilk yasaklama kararı değil.

Kripto para borsası Bithumb, çalışanlarının platformda kripto para ticareti yapmasını yasakladı.

Binance indirim kodu

Bithumb, Çalışanlarının Kripto Para Ticareti Yapmasını Neden Yasakladı?

Güney Kore borsasının, olası fiyat manipülasyonlarının önüne geçmek için bu kararı almış olabileceği belirtiliyor. Bithumb, çalışanlarının yeni kurallara uyup uymadığını izleme, denetim ve dahili raporlama yoluyla kontrol edecek.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bithumb borsası, geçmişte de çalışanlarının mesai saatleri içinde kripto ticareti yapmasını ve üç günden daha kısa bir süre önce listelenmiş olan kripto paraları alıp – satmasını yasakladığının altını çizdi.

Güney Kore’deki Düzenleyici Baskısı

Güney Kore Finansal Hizmetler Komisyonu geçen ay yaptığı toplantıda ülkenin önde gelen kripto borsalarına, fiyat manipülasyonunu önlemek için çapraz ticareti yasaklamayı planladığını söylemişti. Bu planlar, ülkede faaliyet gösteren kripto para borsalarının tepkisiyle karşılaşmıştı.

Öte yandan Komisyon, Nisan ayında, Bitcoin’deki “kimchi priminden” yararlanmak için tasarlanan kripto para işlemleri ile ilgili düzenlemeleri de sıkılaştırmıştı. Yeni düzenlemeler kapsamında Güney Koreli finans kurumları yasadışı kripto ticareti taraması yapmak ve şüpheli işlemleri ülkenin Mali İstihbarat Birimine bildirmek ile yükümlendirildi.

Komisyon, ayrıca şüpheli işlemleri bildirmeyen veya müşteri işlemlerinin kayıtlarını tutmayan kripto borsaları için her ihlal başına 52.000 Dolara kadar para cezası uygulayacağını duyurdu.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar