9 Ağustos 2022, Salı
24.6 C
İstanbul

BitMEX, Almanya’nın En Eski Bankalarından Birini Satın Alıyor!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 7 ay önce

Binance indirim kodu

BitMEX, Almanya’nın en eski bankalarından birini satın almayı planlıyor.

Binance indirim kodu

Kripto borsası BitMEX’in yöneticileri tarafından kurulan BXM Operations AG adlı şirket, bugün 268 yıllık Alman bankası Bankhaus von der Heydt’i satın alma planlarını duyurdu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

BitMEX yayınladığı blog yazısında, Münih merkezli bankanın satın alma işleminin Almanya Federal Finansal Denetleme Kurumu (BaFin) tarafından onaylanmasını beklediklerini ve bu sürecin 2022 yılının ortalarında tamamlanmasının beklediklerini söyledi.

Bankhaus von der Heydt’in şu anki sahibi Dietrich von Boetticher tarafından imzalanan anlaşmanın mali detayları açıklanmadı.

Duyuruya göre Bankhaus von der Heydt, BitMEX CEO’su ve CFO’su Alexander Höptner ve Stephan Lutz’un bankanın denetim kuruluna katılmasıyla bağımsız bir şirket olarak operasyonlarına devam edecek.

Stephan Lutz yaptığı açıklamada, “Avrupa’nın en büyük ekonomisi Almanya, dijital varlıklara yenilikçi yaklaşımı ve güçlü yasal gözetim ve hukukun üstünlüğünün olduğu bir ülke. Bu yüzden Almanya BitMEX’in Avrupa’daki genişlemesi için ana pazar” dedi.

Bankhaus von der Heydt 1754 yılında kuruldu ve Almanya’nın dijital varlık hizmetleri sunan ilk düzenlenmiş finans kurumlarından biri oldu.

Banka, Aralık 2020’de Stellar blok zinciri üzerinde Euro destekli bir stabil koin çıkarmak için Bitbond ile iş birliğine gitmiş ve ardından dijital varlık bankacılığı için Ekim 2021’de Fireblocks ile bir ortaklık kurmuştu.

BitMEX’in Avrupa hedefleri

BitMEX’e göre, Bankhaus von der Heydt’in satın alınması, “Almanya, Avusturya ve İsviçre’de yasalarla düzenlenmiş kripto ürünleri için tek durak noktası kurma hedefini gerçekleştirmeye” yardımcı olacak.

Bugünkü duyuru aynı zamanda spot, yapılandırılmış ürünler ve tezgah üstü (OTC) ticaret sunan İsviçre merkezli kripto para aracı kurumu olan BitMEX Link’in lansmanının ardından geldi.

İlgili Haber:  Bitcoin 60.000 Dolar Direncini Kıramadan %5 Oranında Geriledi: İşte Nedeni

Alexander Höptner, “Bankhaus von der Heydt’in yasalarla düzenlenmiş dijital varlık uzmanlığını BitMEX’in kripto inovasyonu ve ölçeğiyle birleştirerek, Avrupa’nın kalbinde regüle edilmiş bir kripto merkezi oluşturabileceğimize inanıyorum” diyor.

Şirketin geçmişte düzenleyicilerle olan karmaşık ilişkileri göz önüne alındığında, BitMEX’in son hamlesi kesinlikle mantıklı.

2014 yılında kurulan BitMEX, bir zamanlar kripto endüstrisindeki en büyük isimlerden biriydi ve vadeli işlem sözleşmeleri gibi türev ürünler sunan ilk borsalardan biriydi.

Bununla birlikte, Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) ve Mali Suçları Uygulama Ağı (FinCEN) BitMEX’i kasıtlı olarak ABD yasalarından kaçmakla suçlarken şirket, yoğun soruşturmalar geçirdi.

Bununla birlikte, kurucu ortak Benjamin Delo ve eski CTO Samuel Reed ile birlikte bu yıl Mart ayında yargılanacak olan eski CEO Arthur Hayes de dahil olmak üzere eski BitMEX yöneticilerine karşı devam eden bir ceza davası var. BitMEX eski CEO’su yargılanmak üzere ABD yetkililerine teslim olmuştu.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar