8 Ağustos 2022, Pazartesi
24.5 C
İstanbul

BitMEX, Piyasaya Süreceği Yeni BMEX Tokenin Detaylarını Açıkladı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 5 ay önce

Binance indirim kodu

Kripto para borsası BitMEX bugün, yarınki lansmanından önce BMEX adlı tokeni için bir teknik döküman yayınladı.

Binance indirim kodu

BMEX, hem yeni hem de mevcut müşterilerine, platformun pasif kazanç ürünü olan BitMEX EARN aboneliği yoluyla airdrop toplama şansı sunan bir promosyon ile 1 Şubat’tan itibaren airdropla dağıtılacak.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

BMEX tokenini elde etmenin diğer yolları arasında borsa üzerinde ticaret yapmış olma ve diğer kullanıcıları davet etmek de var.

1 Şubat’tan itibaren kullanıcılar BMEX’i stake edebilecekler.

BitMEX, BMEX’in lansmanını ilk olarak geçen yıl Aralık ayında duyurmuştu. Kendi yerel tokenini piyasaya süren ilk borsa BitMEX değil. Binance, FTX ve Crypto.com da dahil olmak üzere pek çok borsanın kendi tokeni bulunuyor.

BitMEX’e göre BMEX Token, BitMEX ekosisteminin merkezinde yer alacak ve BMEX sahipleri çeşitli avantajlardan yararlanabilecek.

“Kripto yatırımcıları kolaylık, performans ve ihtiyaçlarına en uygun platformu seçme özgürlüğü istiyor” dendi tokenin amacını açıklayan yazıda.

BitMEX, BMEX ile birlikte bir dizi yeni ürün ve özellik piyasaya sürmelerini sağlayacak agresif bir genişleme stratejisi izliyor.

BMEX ekonomisi

Yayınlanan teknik dökümana göre, Ethereum tabanlı bir ERC-20 tokeni olan BMEX, beş yıl boyunca maksimum 450 milyon arza sahip olacak.

Bu arzın %5’i gelecekteki airdroplar için, %20’si BMEX spot ticareti başlatıldığında likidite temini için, %20’si BitMEX çalışan teşvikleri ve performans ödülleri için, %30’u pazarlama ve bağlı kuruluş ödülleri için ve %25’i ise uzun vadeli rezerv olarak tutulacak.

BitMEX kullanıcıları, lansmanın 1. aşaması sırasında tokeni borsadan çekemeyecekler.

İlgili Haber:  Hakkında Tutuklama Emri Çıkarılan BitMEX CEO'su Arthur Hayes, ABD Yetkilileri İle Müzakere Gerçekleştiriyor

Avantajlara gelince, BMEX sahipleri BitMEX türevleri ve spot borsada işlem ücreti indirimleri ve uygun oranlardan yararlanma hakkına sahip olacaklar.

Ayrıca token, BitMEX EARN mevduatlarında artırılmış stake ödülleri, yeni ürünlere erken erişim ve İlk Borsa Tekliflerine (IEO’lar) katılım imkanı sunacak.

BitMEX yaptığı açıklamada, “Gerçek bir kripto yatırım ekosistemi inşa ediyoruz” dedi.

Bu ayın başlarında, Avrupa’daki konumunu güçlendirmek isteyen BitMEX, 268 yıllık bir Alman bankası olan Bankhaus von der Heydt’i satın alma planlarını duyurmuştu.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar