16 Ağustos 2022, Salı
25.9 C
İstanbul

BitMEX Kendi Tokenini Piyasaya Sürdü: BMEX Nedir?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Önde gelen kripto para borsalarından BitMEX, kendi yerel tokeni “BMEX”i piyasaya sürdüğünü duyurdu.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Önde gelen kripto para borsalarından BitMEX, kendi yerel tokeni “BMEX”i piyasaya sürdüğünü duyurdu.
  • Tokenin sahipleri, ticaret indirimleri, borsanın özel promosyonlarında öncelik ve BitMEX’in ticaret akademisine erişim gibi çeşitli imkanlara sahip olacak.
  • Borsa, tokenleri 1 Şubat 2022 tarihindeki bir airdrop yoluyla kullanıcılarına dağıtmaya başlayacak.

BitMEX, kripto para ve türev platformunun bugün yerel tokenini piyasaya sürdüğünü açıklamasının ardından yılı önemli bir haberle sonlandırıyor.

Binance indirim kodu

BMEX Nedir?

Önde gelen kripto para borsalarından BitMEX, kendi yerel tokeni “BMEX”i piyasaya sürdüğünü duyurdu. BitMEX bu anlamda rakip borsaları Binance ve FTX gibi şirketlerin yolunu takip ediyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

BMEX olarak adlandırılan tokenin sahipleri, ticaret indirimleri, borsanın özel promosyonlarında öncelik ve BitMEX’in ticaret akademisine erişim gibi çeşitli imkanlara sahip olacak.

BMEX tokeninin 5 yıl boyunca maksimum 450 milyon arza sahip olacağı belirtildi. Bu arzın %20’si ise şimdiden BitMEX çalışanları için ayrılmış durumda. Borsa, “token ve ekosisteme uzun vadeli taahhüdü için %25’ini daha kullanabileceğini” de ekledi.

BitMEX Borsasının Planları

Borsa, tokenleri 1 Şubat 2022 tarihindeki bir airdrop yoluyla kullanıcılarına dağıtmaya başlayacak.

Açıklamalara göre, 31 Ocak 2022’den önce borsaya kaydolan ve BitMEX’in KYC protokolünü tamamlayan ilk 50.000 kullanıcı, 5 BMEX tokeni ve 10 Tether (USDT) alacak. Kullanıcılar, Ocak ayının son tarihinden önce 3 kişiyi daha kendi promosyon kodları ile borsaya üye yaparsa ek olarak 15 BMEX tokeni daha kazanabilecek.

Mevcut kullanıcılar ise borsada BMEX ile işlem yaparak normal işlem ücretlerine nazaran %25’lik bir kazanç elde etmeye başlayabilirler.

Tokenin “2022’nin ikinci çeyreğinin başlarında” ise işlem görmeye başlaması bekleniyor. BMEX ile ilgili “teknik inceleme” ise Ocak ayının sonunda yayınlanacak.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar