27 Mayıs 2022, Cuma
20 C
İstanbul

BitMex ve Astrobotic Ay’a Bitcoin Göndermeye Hazırlanıyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 12 ay önce

Binance indirim kodu

Gönül isterdi ki bunu fiyat anlamında söyleyelim ancak bu sefer durum farklı. Bitcoin gerçek anlamda uçuyor, hem de Ay’a doğru!

Binance indirim kodu

Bitcoin piyasasına bu defa Dünya’mızın uydusu olan Ay karıştı. Uzay şirketi Astrobotic ve kripto para borsası BitMex, içerisinde 1 adet BTC bulunan soğuk cüzdanı Ay’a taşımayı planlıyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Amerika merkezli Astrobotic şirketi hava ve uzay için robotlar geliştiriyor. Peregrine-1 ile şirket Kasım ayında ilk ticari Ay misyonunu uzaya göndermişti. NASA’nın ekipmanlarının yanında, gönderilen araç Bitcoin dahil olmak üzere bazı ticari yükleri de taşıyor.

bitcoin

Madeni Para Şeklinde Bitcoin Cüzdanı

Projenin iş ortağı BitMex’in içerisinde 1 adet Bitcoin ile Ay’a göndermek istediği soğuk cüzdan madeni para şeklinde olacak. Üstünde ise güncel Hashrate, yıl ve Bitcoin kurucusu Satoshi Nakamoto’dan alıntı bir söz yer alacak. Ay görevinin duyurusunda konu şöyle detaylandırıldı:

Madeni para şeklindeki BTC cüzdanı Peregrine-1 görevinin envanterine eklenecek ve herhangi bir insan müdahalesi olmadıkça Ay yüzeyinde kalmayı sürdürecek. Ayrıca cüzdanın kendisine özel bir Vanity Bitcoin adresi olacak ve isteyen herkes cömert hissettiği zamanlarda bu adrese birkaç Satoshi gönderebilecek.

bitcoin

Daha Önce Bitcoin Dünya Atmosferinin Dışına Çıkmayı Başarmıştı

Bitcoin’in Ay ile tanışması ilk kez gerçekleşecek bir gelişme olacak. Ancak dünyanın en büyük kripto parası olan Bitcoin en azından dijital olarak Dünya atmosferinin dışına çıkmayı başarmıştı. İngiliz uzay şirketi SpaceChain, geçtiğimiz yıl ISS’in ağ node’u olarak aracılık ettiği bir BTC işlemi gerçekleştirmişti.

Kripto paraları Dünya dışına gönderme fikri içinde bulunduğumuz senede de birçok kez gündeme geldi. Milyarder yatırımcı SpaceX CEO’su Elon Musk, 1 Nisan tarihinde Dogecoin’i Ay’a göndermek istediğini söylemişti. Başta herkes bunun bir 1 Nisan şakası olduğunu düşünse de, Musk’ın daha sonraki açıklamalarından bu durumun böyle olmadığı anlaşıldı. Musk, Dogecoin’i gerçekten de SpaceX ile Ay’a göndermeyi planlıyor. BTC’nin mi yoksa Dogecoin’in mi Ay’a ayak basan ilk kripto para olacağını ise zaman gösterecek. Bitcoin fiyatları şu sıralar, ABD’den gelebilecek bir regülasyon adımı korkusu dolayısıyla oldukça düşüş gösterdi ve bu yazının yazıldığı anlarda da 33.500 seviyesinden işlem görüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar