26 Mayıs 2022, Perşembe
24 C
İstanbul

Bitstamp Borsası CEO’su, Dogecoin (DOGE) ile İlgili Yeni Bir Açıklama Yaptı!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Dogecoin, milyarder Elon Musk’tan NBA takımı Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban’a, kripto para piyasasından ve geleneksel finans alanından birçok ünlü isim tarafından desteklense de herkes bu şaka coinine bu şekilde yaklaşmıyor. Özellikle de Elon Musk’ın her fırsatta desteğini dile getirdiği Dogecoin, Bitstamp borsası patronu tarafından hoş karşılanmıyor.

Binance indirim kodu

Bitstamp CEO’su Julian Sawyer Dogecoin Furyasına Katılmıyor

Julian Sawyer, Financial News’e yaptığı açıklamalarında, Dogecoin (DOGE)’in borsada listelenmesinin şirketin niteliği niceliğe üstün tutan sıkı prensiplerine aykırı bir adım olacağını söyledi. Dünyanın en eski kripto para borsalarından birini yürüten ünlü CEO kendisini şöyle ifade etti: “Bulunduğumuz ortam niceliğe doğru olan bir yarış değil, niteliğe doğru olan bir yarış.

Binance indirim kodu

Bitstamp CEO’su açıklamalarında, Dogecoin fiyatının yalnızca Elon Musk’ın tek bir Tweet’iyle bile dalgalanma yaşadığını söyledi. Sawyer bu tür bir piyasa manipülasyonunun doğru olmadığını söyledi ve müşterilerini korumanın önemini vurguladı: “Bizim düşüncemize göre, bir kripto varlığın fiyatı, tek bir milyarderin Tweet’leriyle yukarı çıkıp yine aynı milyarder tarafından çöküşe uğratılabiliyorsa orada bir yanlışlık vardır.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Dogecoin fiyatı rekordan rekora koşarken, büyük kripto para borsalarının çoğu DOGE’u listeleyerek işlem ücretleriyle servetlerine servet katmanın peşine gittiler. Bu borsaların arasında bulunan Winklevii ikizleri tarafından yönetilen Gemini, Dogecoin’i Mayıs ayında listelemişti. ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase’in, Gemini’ın bu adımını Haziran ayında takip etmesi ise en büyük sürprizlerden biri olmuştu.

Bitstamp Kuralcı Yapısıyla Tanınıyor

Dogecoin ile ilgili açıklamalarından aslında Bitstamp’in her daim beladan ve stabil olmayan şeylerden kaçan bir kuruluş olduğunu anlayabiliriz. Dahası Bitstamp borsası, kendisini korumak amacıyla her daim kullanıcı bilgilerini talep etse de kullanıcıların gizliliklerine de önem vermesiyle tanınıyor.

İlgili Haber:  Binance CEO'su Changpeng Zhao Tüm Birikimlerini BNB ve Bitcoin'de Tuttuğunu Açıkladı

Bitstamp, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC)’in Ripple’ı Aralık ayında dava etmesinin ardından XRP ticaretini askıya alan ilk büyük kripto para borsası olmuştu. Kripto para alanında hızla değişen denetimsel altyapı ile beraber tutucu bir listeleme politikası ve riskli altcoinlere listelerde yer vermeme prensibi belki de kripto para borsaları arasında rekabeti kızıştırabilir.

Dogecoin fiyatı daha önceki dönemlerde kripto para borsalarında listelenmesinin ardından her defasında yükseliş göstermişti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar