BitTorrent, Bir Gecede %60 Artış Yaşayarak Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı

BitTorrent, dün geceye damgasını vuran kripto para oldu.

Haberin Özeti

  • BitTorrent’in BTT tokeninin fiyatı son 24 saatte %60 artarak 0.012 Dolara çıktı.
  • Artış, BitTorrent’in tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0.014 Dolara temas etmesini sağladı.
  • O değerden sonra BTT biraz geri çekilmiş olsa da geçen haftasonundan bu yana %226 oranında yükselmeyi başardı.

Dün Twitter’da duyurulan BitTorrent’in Dosya Sistemindeki birkaç yeni güncelleme, bugünün büyümesinin arkasındaki temel sebep olabilir. Güncellemeler, artan ademi merkeziyetçilik ve bir onarım modunun tamamlanmasını içeriyor.

Bu kesinlikle BTT’nin ilk fiyat rallisi değil. Geçen ayın sonunda, token fiyatı iki gün içinde %80 artmıştı.

BitTorrent Tokeni Nereden Geliyor?

Çoğu token, Ethereum blok zincirinde ERC-20 standardı adı verilen akıllı bir sözleşme şablonu etrafında oluşturulur. BitTorrent’in BTT belirteci, Tron blok zincirinde benzer bir sözleşme olan TRC-20 standardına uygun olarak oluşturulmuştur.

Bunun nedeni; kripto hayranı Justin Sun tarafından yönetilen blockchain şirketi Tron’un BitTorrent’in sahibi olmasıdır. Tron, 2018’de popüler torrent ve dosya paylaşım platformunu 120 milyon Dolara satın aldı.

Tron’un kendi kripto parası olan TRON tokeni de bulunuyor ve TRX kısaltmasını kullanıyor. Ancak TRX aslında bir ERC-20 tokeni. Biraz garip gelebilir ama öyle…

XRP de Yükseliyor

XRP de bir gecede neredeyse %20 oranında yükselerek 0.74 Dolara kadar tırmandı. XRP fiyatı 21 Mayıs 2018’den bu yana ilk kez 0.70 Doların üzerine çıktı.

Bu, kripto para için olağanüstü bir iyileşme olduğunu gösteriyor. Aralık ayında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından açılan 1.3 milyar Dolarlık bir dava ile sarsılan XRP ve arkasındaki şirket Ripple; şimdilerde ise dava öncesi seviyesini bile geçmeyi başardı. SEC, Ripple’ın XRP’yi kayıtsız bir menkul kıymet olarak sattığını iddia ediyor.

Bu haberle ilgili siz ne düşünüyorsunuz?
  Tether Son 1 Ayda İkinci Kez Tron'dan Ethereum'a 1 Milyar Dolar Transfer Edecek

Bir Cevap Yazın