1 Ekim 2022, Cumartesi
22.6 C
İstanbul

BitTorrent (BTT), Binance Coin (BNB) ve VeChain (VET) Fiyat Analizi – 15 Mayıs

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

1 günlük grafikte Binance Coin için ayı lehine ipuçları gözlenirken daha düşük zamanlı grafiklerde ise bu yazının yazıldığı anlarda boğaya yönelik yükselişler görülüyor. BitTorrent’in 0.0051 ve 0.0078 dolar arasında oluşturduğu kanal, BTT’nin düşük volalitesi de göz önüne alındığında, sağlam durabilir. Son olarak ise VeChain ise, 0.166 dolar seviyesindeki barajı sayesinde kayıp yaşamayı bıraktı ancak 0.203 dolardaki direncin aşılması için daha güçlü sinyaller bekliyor.

Binance indirim kodu

Binance Coin [BNB]

blank

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

 

Binance Coin’de günlük ve 4 saatlik grafikler farklı yönlerde bir tablo çizdi. 1 günlük grafik, BNB’nin 600 dolar bölgesini kaybetmesiyle ve 20-SMA (kırmızı) değerinin altına inmesiyle beraber ayı lehine ipuçları verdi. Awesome Oscillator (AO) değeri de ayı piyasasına yorulabilecek bir ikiz zirve yaparken MACD çizgisi ise sinyal çizgisinin epey altına indi ve ayı piyasasını işaret etti.

Diğer taraftan 4 saatlik grafikte ise, ardı ardına görülen yeşil mumlar ile beraber boğa lehine bir tablo izlendi. Uzmanlar bunun ya tepkisel bir alım dalgası ya da aşağı yönlü trendin kırılması anlamına geldiğini düşünüyor.

Trendin kırılması senaryosu gerçekleşirse 700 dolar üstüne bir hamle gelebilir. Ancak BNB’deki hacimler henüz bu tür bir sonucu destekleyecek düzeyde değiller. Eğer 600 doların üstüne yaşanabilecek bir atakta hacimler de toparlamazsa yatay seyir başlayabilir.

BitTorrent [BTT]

blank

ADX değeri 17 seviyesinde seyrederken BitTorrent piyasasında zayıf bir trend gözlendi. Düşük volalite nedeniyle de önümüzdeki günlerde BTT için iki tarafa doğru da keskin hareketler beklenmiyor ve 0.0051 ile 0.0078 dolar arasındaki kanalın korunma olasılığı yüksek olabilir. Bu yazının yazıldığı anlarda destek noktası olan 0.0051 doların altına bir hamle olması durumunda 0.0039 dolar seviyesinde bir alış dalgası yaşanabilir. 0.0078 doların üstüne bir harekette ise satıcılar 0.0090 dolar seviyesinde direnç gösterebilir.

İlgili Haber:  Bitcoin Fiyatı 25.000 Doları Geçti

Awesome Oscillator (AO) değeri, Nisan ayının son haftasından bu yana orta hattın altında seyrederken bunun anlamı hemen yaşanılabilecek bir çöküş olmayabilir. Ancak genel kripto para piyasaları ayı sinyalleri verirse bu durum değişebilir. Böyle bir senaryoda BTT fiyatları, 200-SMA değerine denk gelen 0.00236’ya kadar düşebilir.

VeChain [VET]

blank

VeChain’de yaşanan son gerilemeyle birlikte 0.166 dolardaki destek noktası tekrardan fazla mesai yaptı. Bu destek noktası 15 Nisan’dan bu yana boğa yatırımcıları tarafından savunuluyor ve güçlü bir alım bölgesi görevi yapıyor. Ancak VET’in teknik verileri henüz boğa yatırımcılarının lehine gözükmüyor ve VET fiyatlarında bir iyileşme yaşanması için 0.166 dolardaki destek noktasının korunması gerekiyor.

MACD değerinde VET piyasası için ayı lehine bir tablo gözleniyor. Hızlı hareket eden MACD çizgisi sinyal çizgisinin epey altında kaldı ve orta hatta doğru yol alıyor. Diğer taraftan, Stochastic RSI değeri aşırı alım bölgesinde boğa lehine bir dönüşümü gösteriyor olabilir. Hacimlerde yaşanabilecek bir artışla beraber VET 0.203 doların üstündeki alanı tekrar kazanabilir.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar