23 Mayıs 2022, Pazartesi
20.9 C
İstanbul

Bittrex Monero, Dash ve Zcash’i Platformundan Çıkarıyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Bittrex’in bugün yaptığı duyuru, gizlilik paraları piyasalarına zarar verdi.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bittrex borsası, gizlilik kripto paralarını listesinden çıkaracağını duyurdu.
  • Delist edilecek olan söz konusu kripto paralar arasında Monero, Dash ve Zcash yer alıyor.
  • Bittrex, bu gizlilik kripto paralarını 15 Ocak 2021 itibariyle listesinden kaldıracağını ifade etti.

Popüler gizlilik tokenlerinin fiyatları, Bittrex duyurusunun ardından düşüşe geçti. Bittrex bugün, Monero, Dash ve Zcash’i Ocak ayında listelerinden kaldıracağını duyurdu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

15 Ocak 2021 Tarihinde Gizlilik Paraları Listeden Kaldırılacak

Bittrex borsasının yetkilileri tarafından yapılan açıklamalarda, Monero (XMR), Dash (DASH) ve Zcash (ZEC) gizlilik paralarının 15 Ocak 2021’de listeden kaldırılacağı ilan edildi.

Söz konusu beklenmedik duyuru, bu gizlilik kripto paralarının fiyatlarını aşağı doğru bir harekete yönlendirdi. CoinGecko’ya göre, Bittrex tarafından yapılan açıklamadan bu yana, XMR’nin fiyatı %12.4, ZEC %9.5 ve DASH %8.7 düşüş yaşadı. Bu değerler ortalama olarak gizlilik kripto para piyasasında yaşanan %10’luk bir gerileme anlamına geliyor.

Bittrex tarafından yapılan duyuru ışığında aşağıdaki pazarların kaldırılması planlanıyor:

BTC-XMR, ETH-XMR, USDT-XMR

BTC-ZEC, ETH-ZEC, USDT-ZEC, USD-ZEC

BTC-DASH, ETH-DASH, USDT-DASH, USD-DASH

Gizlilik Kripto Paralarını Listesinden Kaldıran Diğer Borsalar

ABD merkezli ShapeShift, Güney Koreli Bithumb ve Hollanda merkezli LiteBit borsaları gibi çeşitli borsalar, kara para aklamaya karşı mücadele eden hükümetlere uyum sağlamak adına gizlilik paralarını zaten terk etmeye başlamışlardı. Bu kapsamda söz konusu borsalar gizlilik paralarını listelerinden çıkarmış veya reddetmişti.

2014 yılında kurulan Seattle merkezli Bittrex şu anda platformunda 640 işlem çifti ile 327 token taşıyor.

Bittrex borsasının yetkilileri, gizlilik kripto paralarının listelerinden çıkarılmasına ilişkin daha detaylı bir açıklamada henüz bulunmadı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar