26 Mayıs 2022, Perşembe
24.3 C
İstanbul

Bittrex’te Tokenize Hisse Senetleri Satın Alabilirsiniz

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kullanıcılar, popüler Bermuda tabanlı kripto borsasında Tesla, Apple, Google ve bazı diğer hisselerin ticaretini yapabilirler.

Binance indirim kodu

Kripto borsası Bittrex, DigitalAssets.AG ile işbirliği içinde platformunda tokenize edilmiş hisse senetlerini listeleyeceğini duyurdu. Uygulama kapsamında, tüccarların ve yatırımcıların ABD borsasına kayıtlı şirketlere ek ücret ödemeden veya geleneksel bir aracı kurumun hizmetlerine gerek duymadan yatırım yapmalarına olanak tanıyacak.

Binance indirim kodu

Tokenize edilmiş hisse senetleri, geleneksel menkul kıymetleri ve özellikle düzenlenmiş borsalarda işlem gören halka açık firmaların hisselerini temsil eden yeni nesil bir türev üründür. Dijital para birimlerine yöneliki gelişmeler, tokenize hisse senetlerinin yolunu da açmış oldu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Tesla, Google, Facebook Gibi Şirketlerin Hisse Senetleri Yer Alacak

Bittrex CEO’su Tom Albright, “Blockchain teknolojisi, finansal hizmetlere erişimi radikal bir şekilde genişletme potansiyeline sahip; ve Bittrex Global, insanlara sermayelerini ve özel servetlerini on yıl önce hayal bile edilemeyecek şekilde oluşturmaları için bir portal sunmaktan gurur duyuyor.” açıklamalarını yaptı.

Açıklamaya göre, Bittrex’te Tesla, Google, Facebook ve en büyük 500 ABD şirketinden oluşan bir borsa yatırım fonu olan SPY de dahil olmak üzere 12’den fazla popüler hisse sunulacak. Hisse senetleri ABD Doları, Tether veya Bitcoin ile satın alınabilecek.

Kripto Piyasası Gibi İşleyecek

Kripto piyasasının işleyişine benzer şekilde müşteriler, tokenize edilmiş hisse senedinin bir kısmını satın alabilecekler. Bununla birlikte, borsa, piyasa likiditesinin veya belirli bir zamanda bir varlık üzerinde işlem gerçekleştiren alıcı ve satıcı sayısının, çeşitli saatlerde değişebileceğini de belirtti.

Tokenize hisse senetleri, değerlerini Almanya merkezli bir denetçi olan CM-Equity tarafından tutulan hisse senetlerinden alır. Bununla birlikte, şu an itibariyle gerçek hisse senedi ile değiştirilemezler; ancak gelecekte yapılabilecek bir güncelleme bu durumu da değiştirebilir.

İlgili Haber:  İngiltere’de Taksiler Kripto Para ile Ödeme Almaya Başlıyor

Bu arada Bittrex, yakın gelecekte tokenize edilmiş tekliflerini artırmayı ve ETF’ler, endeksler ve ek varlık sınıfları gibi daha fazla finansal ürünü bu sisteme dahil etmeyi planladığını söyledi.

Geleneksel hisse senetlerini temsil eden tokenler çıkarmak, kripto çevreleri arasında uzun zamandır dile getirilen bir konu olmuştur. Bu yıl, Bittrex’in kendi tokenize hisse senetlerini ve endeks ürünlerini piyasaya süren kripto borsaları FTX ve Bitfinex’e katılmasıyla konu, pratik olarak da karşılık bulmuş görünüyor.

 

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar