29 Mayıs 2022, Pazar
22.6 C
İstanbul

Bitwise, Bitcoin Vadeli İşlemlerine Bağlı Bir ETF Başlatmak İçin SEC’e Başvuru Yaptı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 8 ay önce

Binance indirim kodu

Bir Bitcoin ETF’nin onaylanmasına dair umutlar azalırken, Bitwise Asset Management, Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri ile desteklenen bir ETF başlatmak için SEC’e başvuruda bulundu.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bitwise Asset Management, Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri ile desteklenen bir ETF başlatmak için SEC’e başvuruda bulundu.
  • ETF’ler, bir varlığın veya varlık grubunun fiyatını izleyen ve gerçek bir borsada hisse senedi gibi ticaret gören yatırım ürünleridir.

Kripto varlık yöneticisi Bitwise, nakit olarak ödenen Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerine bağlı bir borsa yatırım fonu (ETF) başlatmak istiyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bitwise’ın SEC Başvurusu

ETF’ler, bir varlığın veya varlık grubunun fiyatını izleyen ve gerçek bir borsada hisse senedi gibi ticaret gören yatırım ürünleridir.

ETF Series Solutions, 14 Eylül Salı günü ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) bir Bitcoin vadeli işlem ETF başvurusunda bulunmak üzere Bitwise ile bir araya geldi.

Onaylanırsa, Bitwise Bitcoin Strategy ETF, Bitcoin’e doğrudan yatırım yapmayacak. Bunun yerine fon, esas olarak CFTC’ye kayıtlı emtia borsalarında işlem gören standartlaştırılmış, nakit ödemeli Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerine dolaylı yatırımlar yoluyla Bitcoin’e yatırım yapma imkanı sunacak.

Bitwise da ETF Umutlularına Katıldı

Dünyanın en büyük kripto parasına bağlı Bitcoin ETF’leri uzun süredir Amerikalı yatırımcıların istek listesinde yer alıyor; ancak SEC, henüz böyle bir ürünü onaylamadı. SEC, kararları tekrar tekrar reddediyor veya erteliyor. Kurumun bu noktadaki temel gerekçesi ise; Bitcoin’in yüksek fiyat oynaklığı ve piyasa manipülasyon riskleri olarak öne çıkıyor.

Şu anda, VanEck, Fidelity ve SkyBridge gibi şirketler de dahil olmak üzere SEC’in başvurularını onaylaması için sıraya giren ondan fazla firma bulunuyor.

Bununla birlikte, SEC Başkanı Gary Gensler geçen ay Bitcoin vadeli işlemlerine bağlı bir ETF onaylamaya daha “meyilli” olacaklarını ima etti. Gensler’in bu açıklamaları da sektördeki umutları bir nebze de olsa artırdı.

İlgili Haber:  Ripple (XRP), Dogecoin (DOGE) ve Cardano (ADA) Fiyat Analizi

Gensler’in sözleri, Invesco, VanEck, Valkyrie Investments, Galaxy Digital ve AdvisorShares de dahil olmak üzere birçok firmayı Bitcoin vadeli işlem ETF’leri için başvuru yapmaya teşvik ederken, direkt olarak bir Bitcoin ETF’nin başlatılmasına yönelik umutlar ise gittikçe azaldı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar