23 Mayıs 2022, Pazartesi
20.9 C
İstanbul

Bitwise, Bitcoin’e Yatırım Yapmanın Yeni Bir Yolunu Sağlıyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

En büyük 10 kripto para birimini takip eden Fon, yatırımcıların paralarını kriptoya koymalarına imkan sağlayacak.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Kripto yönetimi firması Bitwise bugün, 10 Kripto Endeks Fonu’nun yayında olduğunu açıkladı. Bu, şirketi, ABD’deki halka açık ilk kripto endeks fonu yapıyor.
  • Fon, en büyük 10 kripto para birimini takip ediyor.
  • Bitwise, ABD’de Bitcoin ETF onayını alma konusunda ise henüz başarılı olmuş değil.

Kripto yönetimi firması Bitwise Asset Management bugün, 10 Kripto Endeks Fonu’nun yayında olduğunu duyurdu.

Binance indirim kodu

Kripto endeksi, en büyük 10 kripto para birimini izliyor ve hem perakende hem de akredite olan yatırımcıların kendilerini temsil eden hisseleri satın almalarına izin veriyor. ABD’de halka açık ilk kripto endeks fonu olarak onaylanan şirket, tezgah üstü hisse senedi piyasası OTCQX üzerindeki hisse senedi simgesini “BITW” olarak belirledi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Varlıkların %75’i Bitcoin

Fon bugün, yönetim altındaki varlıklarda 120 milyon Dolar ile giriş yaptı. Bitwise’a göre varlıkların çoğu Bitcoin (yaklaşık %75 oranı), %13’ü Ethereum ve kalan %12’si de XRP, Litecoin, Chainlink, Tezos, Bitcoin Cash, Stellar ve EOS olarak dağılmış durumda.

Bitwise’ın Baş Yatırım Sorumlusu Matt Hougan, kripto paranın “bu sene dünyada en iyi performans gösteren varlık sınıfı” olduğunu söyledi.

Ve haklı gibi duruyor. Analiz firması Messari’nin araştırmasına göre, bir dizi yatırıma (altın, gayrimenkul ve hisse senedi) kıyasla Bitcoin, dört yıllık bir dönemde daha yüksek bir kar oranı sağlıyor.

Bitwise, SEC Tarafından Defalarca Reddedildi

Hougan, açıklamalarında şunları dile getirdi: “BITW hisseleri için halka açık ticaretin başlaması, finansal danışmanların, aile ofislerinin, bireylerin ve kurumsal fonların bu alana giriş yapmasını önemli ölçüde kolaylaştıracak. Fonun sağlam bir noktadan çözüm sunduğuna inanıyoruz.”

İlgili Haber:  SNL Hezimeti Sonrası Dogecoin'leri Satıp Bitcoin Alma Zamanı Geldi mi?

Fon, bir komite tarafından yönetiliyor ve uzmanlardan oluşan bir danışma kurulu da ona rehberlik ediyor. Buradaki ana fikrin ise, yatırımcıların dijital varlıkları satın almak ve depolamakla uğraşmak zorunda kalmadan paralarını kriptoya yatırabilmeleri olduğu belirtiliyor.

ABD yatırımcıları için ilk kripto endeks fonunu başlatmasına rağmen Bitwise, bir Bitcoin ETF onayı almak için mücadele etmeye devam ediyor. Şirket, SEC tarafından defalarca reddedildi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar