7 Ağustos 2022, Pazar
26.6 C
İstanbul

Bitwise Kripto Güveni Piyasaya Çıktığından Bu Yana %72 Yükseldi

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 9 ay önce

Binance indirim kodu

Bitwise 10 Kripto Endeks Fonu, küresel finans piyasalarında risk varlıkları için doyumsuz bir iştahın son işareti olan Çarşamba günkü çıkışından bu yana %70’den fazla değer kazandı.

Binance indirim kodu

BITW kısaltması altında listelenen fon Cuma günü yaklaşık %23 artışla 44.75$’a yükseldi. Böylece tezgah üstü işlem başlangıcından bu yana kazançlarını %72’ye getirmiş oldu. Bu dönemde ortalama gün başına 565.000 hisse el değiştirdi. Bu arada, Bloomberg Galaxy Crypto Endeksi aynı zaman aralığında yaklaşık %3’lük bir düşüş sergiledi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

100 milyon dolardan fazla kriptoyu denetleyen San Francisco merkezli Bitwise Asset Management Inc.’in lansmanı, DoorDash Inc. ve Airbnb Inc.’in ilk gününde iki katından fazla artan muhteşem halka arz yükselişlerinin olduğu hafta geldi. Aynı zamanda, en büyük kripto paraların bir karışımını içeren, borsada işlem gören yatırım ürünlerinin azlığından da yararlandı.

Crypto trust rallies after debut

Dublin merkezli AvaTrade’de alım satım uygulamaları ve kripto başkanı olarak görev yapan Alexandros Tsilipanos, “Halka açık bir kripto endeks fonu, yatırımcılara çok popüler bir kripto piyasasını hızla çeşitlendirme ve güvenli bir şekilde maruz kalma konusunda daha fazla kesinlik sağlıyor” dedi. “Tüccarlar yıllardır böyle bir endeks bekliyorlar. O nedenle hacimlerin beklentileri aşması şaşırtıcı değil.”

Bitwise fonu hakkında bazı bilgiler

Piyasa değeri ağırlıklı fon, XRP, Litecoin, Chainlink, Tezos ve diğer kripto paralar arasında kalan %12 tahsis ile %75 Bitcoin ve %13 Ethereum’dan meydana geliyor.

ABD düzenleyicileri hala kripto borsasında işlem gören fonlara izin vermeye yanaşmıyor. Bu nedenle teknik olarak bir tröst olarak işlem gören Bitwise fonu Çarşamba gününden bu yana yaklaşık 60 milyon dolarlık bir hacme sahip oldu.

Dijital varlıklara kurumsal yatırım, uzun süredir daha çok tröstlerde yapılan özel yerleşimler etrafında odaklanmıştır. Bu alanda öncü olan Grayscale Investments, genellikle primlerle net varlık değerlerine ticaret yapan bir dizi tröst yarattı. Bitwise da Grayscale Investments’a benzer bir çalışma modeli benimsemiş durumda.

İlgili Haber:  Sağlık Sektörü Zorluklara Rağmen Blockchain'i Kullanmak İstiyor

San Francisco merkezli Bitwise Investments’ın baş yatırım sorumlusu Matt Hougan, Bloomberg’e bir demeç verdi. Hougan verdiği bu demeçte “Piyasanın, prim için sabit bir takas fiyatı bulması birkaç gün sürüyor” açıklamasında bulundu.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Harun Karagülle
Harun Karagülle
İstanbul'da yaşıyor, işletme bölümü son sınıf öğrencisi.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar