1 Ekim 2022, Cumartesi
20.6 C
İstanbul

BlackRock Bitcoin’i İki Fona Uygun Yatırım Olarak Ekleyeceğini Açıkladı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Yatırım devi BlackRock, büyük bir finans kuruluşunun kripto para dünyasına ayak basmasının son örneğini sergiledi ve Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na, nakit ödemeli Bitcoin vadeli işlemlerini iki fonu için uygun yatırımlar olarak dahil etmek istediğini gösteren belgeler sundu.

Binance indirim kodu

Yatırımın Ana Unsurları

BlackRock Küresel Tahsis Fonu ve BlackRock Stratejik Gelir Fırsatları Portföyü için iki yeni dosyalama, “bazı fonların Bitcoin bazlı vadeli işlem sözleşmelerinde yer alabileceğini” belirtti.

Binance indirim kodu

Başvurular, fonların satın almasına izin verilen tek Bitcoin yatırımının “Emtia Vadeli İşlem Ticaret Komisyonu’na kayıtlı emtia borsalarında işlem gören nakit ödemeli Bitcoin vadeli işlemleri” olduğunu ekledi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Düzenleyici başvurular, BlackRock’un yeni fonlara Bitcoin vadeli işlemleri ekleyeceğine dair bir garanti değil ancak yatırım devinin onları düşündüğünün bir işareti olarak değerlendirildi.

BlackRock ayrıca, piyasanın yeni olmasından ve vadeli işlemlerin diğer vadeli işlemler kadar yoğun bir şekilde işlem görmemesinden kaynaklanan Bitcoin vadeli işlemlerine yapılan yatırımlara eşlik eden likidite risklerini de kabul etti.

Şaşırtıcı Gerçek

Üç yıl önce BlackRock CEO’su Larry Fink, Bitcoin’i “kara para aklama endeksi” olarak adlandırmıştı. O zamandan beri Fink fikrini değiştirdi ve aralık ayında kripto paranın bir gün küresel bir pazara “muhtemelen” dönüşebileceğini öne sürmeye başladı.

Kritik Geçmiş

Bitcoin, yıla büyük bir yükselişle başladı ve artan düzenleyici inceleme raporlarına geri dönmeden önce 40.000 doların üzerinde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bazıları yükselişi Massachusetts Mutual Life Insurance dahil kurumsal yatırımcıların artan ilgisine bağladı.

Kritik Teklif

JPMorgan stratejistleri bu ay Bloomberg tarafından bildirilen bir notta MassMutual’ın Bitcoin alımlarının, kurumsal yatırımcılar tarafından Bitcoin benimsenmesinde başka bir kilometre taşını temsil ettiğini belirterek diğer sigorta şirketleri ve emeklilik fonlarının MassMutual’ın örneğini takip ettikçe önümüzdeki yıllarda ortaya çıkabilecek potansiyel talebin görülebileceğini söyledi.

İlgili Haber:  DeFi Protokolündeki Hatadan Dolayı Bir Kullanıcı 200$'ını 250.000$ Yaptı

Takip edilmesi gereken nokta

OANDA Kıdemli Piyasa Analisti Edward Moya, çarşamba günü Bitcoin’in yaşadığı %5’lik kayıplarının aslında daha fazla kurumsal yatırımcıyı satın almaya teşvik edebileceğini belirtti. Bu durumun, kripto balonunun sonu gibi görünmediğini ve Bitcoin’e dikkat edilmesi gerektiğini ifade eden Moya, kurumsal paranın değer görmeden önce 30.000 dolar düzeyine düştüğünü açıkladı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar