1 Temmuz 2022, Cuma
25.7 C
İstanbul

BlackRock, Blokzincir Odaklı Yönetici Arıyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Bitcoin, son birkaç gündür Aralık ayındaki büyük rallisine devam ederek toplam değerini 500 milyar dolara yükseltti.

Binance indirim kodu

Noel hafta sonu boyunca ilk kez 28.000$’ı kıran bitcoin, bu ay değerine %50’den fazla ekledi. Bununla birlikte diğer büyük tokenler ethereum ve litecoin de artıyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Aralık ayının sonunda gerçekleşen Noel Baba rallisi, Bitcoin’i 2017’deki rekor seviyelerinin çok ötesine itti. Ayrıca Ethereum ve litecoin’in yıl içinde üç haneli kazanımlara ulaşmasına yardımcı oldu. Bu yükselişlere bir destek de dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock tarafından yayınlanan kripto ve blok zinciri odaklı yönetici ilanından geldi.

BlackRock blok zinciri başkan yardımcısı arıyor

BlackRock, 25 Aralık günü yayınlanan bir iş ilanına göre, firmanın tekliflerine yönelik talebi artırmak için tasarlanmış stratejiler oluşturmak ve uygulamak için bir blok zinciri başkan yardımcısı işe almak istiyor.

New York merkezli BlackRock’un müstakbel blok zinciri başkan yardımcısı, kripto varlıklarının değerlemesine yardımcı olacak ve “firmanın yatırımları ve teknoloji tekliflerinin müşterilerine sunduğu değeri artıracak.”

İş ilanına göre, potansiyel adaylar “kripto varlıklar için temel değerleme metodolojilerini tasarlayıp ifade edebilmeli, oyun teorisini ve blok zinciri teknolojisi ile ilişkili merkezi olmayan yönetişim modellerini değerlendirebilmelidir”.

Bitcoin fiyatı, Noelden bu yana %10’dan fazla arttı. Bitcoin’den sonra ikinci en büyük kripto para olan Ethereum, neredeyse %15’lik bir artışla 700 doların üzerine çıktı. Bu, Ethereum için Mayıs 2018’den bu yana en yüksek değer demek.

Zor durumdaki XRP’den sonra en değerli beşinci kripto para olan Litecoin de %15 civarında değer kazanarak 130 dolara ulaştı.

Yaklaşık 8 trilyon dolar değerinde varlığı yöneten BlackRock, son haftalarda Bitcoin ve kripto para piyasalarında şaşkınlığa yol açtı. Şirket, bitcoin’in zirvede kalmak üzere yükseldiğini söyledi. BlackRock CEO’su Larry Fink, Bitcoin ve dijitalin artan popülaritesine dikkat çekti. “Dijital paralar ABD doları üzerinde gerçek bir etkiye sahip” dedi.

İlgili Haber:  Bitcoin Fiyatının %23'lük Ciddi Düzeltmeden Sonra Hızla Toparlanmasının 3 Nedeni

Bu arada, bitcoin ve kripto para tüccarları, bitcoin’in yeni yükseliş paradigmasına çılınca yeniden uyum sağlıyor.

Kurumsal yatırımcılara ve Wall Street devlerine güvenen kripto tüccarı Alex Krüger, “Piyasanın kısa vadede görünürde olan temel bitcoin seviyeleri 30.000$ ve 36.000$” dedi.

Krüger, “Yeni yatırımcıların, büyük olasılıkla yakında gerçekleşecek %20’lik bir düzeltmeyi sindirmesi gerekecek” dedi.

“2021’de hala çok daha yüksek fiyatlar bekliyorum. Fonlama oranları ve açık faiz ölçütleriyle ölçülen kaldıraç ve konumlandırma çok aşırı olmadığı sürece, olumsuz taraf için endişelenmeyeceğim. Büyük isimler yakında yeni bitcoin pozisyonlarını duyuracak. Diğerleri de onları takip etmeyi sürdürecek.”

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Harun Karagülle
Harun Karagülle
İstanbul'da yaşıyor, işletme bölümü son sınıf öğrencisi.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar