4 Temmuz 2022, Pazartesi
22.5 C
İstanbul

BlackRock CEO’su: “Bence de Bitcoin Beş Para Etmez Ancak…”

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

BlackRock CEO’su Larry Fink, Çarşamba günü yaptığı açıklamasında, JPMorgan CEO’su Jamie Dimon’un Bitcoin ile ilgili “beş para etmez” sözlerine katıldığını belirtti ancak dünyanın en büyük varlık yöneticisinin lideri olan Fink, dijital hale getirilmiş para birimleri ve Blockchain teknolojisi ile ilgili olarak potansiyel gördüğünü söyledi.

Binance indirim kodu

“Bitcoin Fiyatından Bağımsız Bir Şekilde Kripto ve Blockchain Teknoloijisi Gelişecek”

JPMorgan CEO’su Jamie Dimon, Pazartesi günü yaptığı açıklamalarında Bitcoin’i “beş para etmez” olarak nitelemiş ve dünyanın en büyük ve en çok alınan kripto parası olan BTC etrafındaki heyecan dalgasından etkilenmediğini söylemişti. Fink, CNBC ile gerçekleştirdiği söyleşisinde, bu sözler ile ilgili olarak sorulan soruya şöyle cevap verdi: “Bu konuda Jamie Dimon ile hemfikir olduğumuzu söyleyebilirim. Bitcoin’e ilgim olduğu söylenemez bu yüzden 80.000 dolara mı çıkacağı yoksa değerinin sıfıra mı ineceği konusunda yorum yapamam. Ancak buna rağmen, dijital para birimlerinin dünyanın geleceğinde önemli bir rolü olacağına inanıyorum ve buna ek olarak bu teknoloji, dünya genelindeki müşterilere de yardımcı olacak.

Binance indirim kodu

Çarşamba günü sallantılı bir seyir izleyen BTC, %0.3 yükseliş göstererek 56.360 dolar seviyesine çıktı ve bununla birlikte piyasa değeri de kısa bir süre önce 1 trilyon dolar bandını tekrardan aştı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

JPMorgan CEO’su Jamie Dimon BTC’ye karşı oldukça şüpheci bir tutum sergilese de, yönettiği banka halihazırda dünyanın en büyük kripto parasına erişim sağlamak isteyen yatırımcılar ile birlikte çalışıyor.

Kripto para ürünleri sunumu ve bu ürünlerin BlackRock yatırımcılarına erişime açılması konusundaki fikrinde bir değişiklik olup olmadığını sorgulayan bir soruya Larry Fink şöyle cevap verdi: “Blockchain teknolojisi ve kripto konseptini bütün olarak inceliyoruz ve bu teknolojilerin gelecekte çok büyük bir rol oynayacaklarına inanıyoruz. Dijitalleştirilmiş kripto ve Blockchain bazlı para birimleri alanında büyük fırsatlar görüyorum ve benim görüşüme göre bu alanlar bazı büyük kazananlar ve büyük kaybedenler ile sonuçlanacak.”

İlgili Haber:  Bitcoin Fiyatı 33.000 Doların Altına İnerken DeFi Tokenleri Çift Haneli Kazançlar Elde Etti

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetmer ve Borsalar Komisyonu’nun (SEC) 31 Temmuz’da oluşturduğu bir belgeye göre BlackRock Global Allocation Fund, BTC vadeli işlemlerinden 369.137 dolar kazanmış.

Jamie Dimon’un açıklamalarına sert tepki gösteren milyarder yatırımcı Mike Novogratz, Dimon’un konuyla ilgili geniş bir bilgisi olmadığını iddia etmişti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar