Blackrock CEO’su Larry Fink Kripto Paralara Olan İlginin Azaldığını Düşündüğünü Söyledi

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

BlackRock CEO’su Larry Fink, yaptığı açıklamasında yatırımcılar arasında ve kendi görüştüğü kişilerde kripto paralara karşı olan ilgi oranında bir azalma tespit ettiğini söyledi. Ancak Fink bu görüşünün yalnızca uzun vadeli işlemler yapan kişiler arasında görüldüğünü belirtti.

blank

“Son İki Haftadır Kripto Paralar ile İlgili Sorularda Azalma Oldu”

BlackRock CEO’su Larry Fink’e göre kripto para varlıklarına olan yatırımcı ilgisi son zamanlarda belirgin şekilde azaldı. Dünyanın en büyük varlık yöneticisi olan BlackRock’ın kurucusu Fink bu görüşünü Çarşamba günü CNBC’de yayınlanan finans programı “Squawk Box”ta dile getirdi.

blank

Larry Fink CNBC’ye yaptığı açıklamasında şöyle dedi: “Geçmişte bana her daim kripto paralar ve Bitcoin hakkında sorular sorarlardı. Ancak son iki haftadır iş gezilerimde bu alan hakkında tek bir soru bile gelmedi. Kripto paralar artık emeklilik ile ilgili finans uzmanlarının ve uzun vadeli yatırımcıların odağında yer alıyor gibi görünüyor. Yatırımcı talebi olarak çok az sayıda başvuru alıyoruz.”

BlackRock Önemli Oranda MicroStrategy Hissesine Sahip Olduğu İçin Bitcoin Yatırımcısı Olarak Değerlendirilebilir

BlackRock CEO’su Fink, konuşmasında özellikle uzun vadeli yatırımcılardan bahsetti. CEO, kısa bir süre önce verdiği röportajında sorunun kripto paralarda değil sürdürülebilirlik konusunda yer aldığını söylemişti. BlackRock kurumsal yatırımcılar arasında oldukça kripto para yanlısı bir tutum sergileyen bir şirket olarak tanınıyor. Şirket, MicroStrategy hisselerinin önemli bir kısmına sahip olması dolayısıyla dolaylı yoldan Bitcoin’e yatırım yapmış durumda. Michael Saylor’ın CEO’luğunu yaptığı MicroStrategy 2020 yılında Bitcoin’e 425 milyon dolarlık bir yatırım yapmış ve bunun ardından yatırımlarını giderek arttırmıştı. Dünyanın en büyük Bitcoin rezervine sahip olan şirket ünvanını taşıyan MicroStrategy, bünyesinde 105.000’in üstünde BTC bulunduruyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Fink’in kripto paralar ile ilgili açıklaması ilk başta biraz sert görünüyor. Ancak uzmanlara göre BlackRock CEO’sunun CNBC’ye yaptığı bu açıklamalar direkt bir şekilde bir alarm sinyali olarak değerlendirilmemeli. BlackRock daha önce de kripto paraların emeklilik fonları ya da devlet fonları gibi uzun vadeli yatırımcılar için ikincil öneme sahip olduğunu düşündüğünü söylemişti.

BlackRock CEO’su daha önce yaptığı açıklamalarında kripto paraların gelecekte önemli varlık sınıfları haline geleceğini düşündüğünü söylemişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Güncel Haberler

Dogecoin Fiyatı Gerileyince Robinhood’un Kripto Para Geliri de %78 Oranında Azaldı!

Dogecoin fiyatının uzun bir süredir “çılgınca” hareketler yapmaması sonucunda, ABD merkezli ticaret platformu Robinhood’un kripto geliri de önemli ölçüde...
Send this to a friend