7 Aralık 2022, Çarşamba
11.7 C
İstanbul

Blackrock CEO’su Larry Fink Kripto Paralara Olan İlginin Azaldığını Düşündüğünü Söyledi

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

BlackRock CEO’su Larry Fink, yaptığı açıklamasında yatırımcılar arasında ve kendi görüştüğü kişilerde kripto paralara karşı olan ilgi oranında bir azalma tespit ettiğini söyledi. Ancak Fink bu görüşünün yalnızca uzun vadeli işlemler yapan kişiler arasında görüldüğünü belirtti.

Binance indirim kodu

“Son İki Haftadır Kripto Paralar ile İlgili Sorularda Azalma Oldu”

BlackRock CEO’su Larry Fink’e göre kripto para varlıklarına olan yatırımcı ilgisi son zamanlarda belirgin şekilde azaldı. Dünyanın en büyük varlık yöneticisi olan BlackRock’ın kurucusu Fink bu görüşünü Çarşamba günü CNBC’de yayınlanan finans programı “Squawk Box”ta dile getirdi.

Binance indirim kodu

Larry Fink CNBC’ye yaptığı açıklamasında şöyle dedi: “Geçmişte bana her daim kripto paralar ve Bitcoin hakkında sorular sorarlardı. Ancak son iki haftadır iş gezilerimde bu alan hakkında tek bir soru bile gelmedi. Kripto paralar artık emeklilik ile ilgili finans uzmanlarının ve uzun vadeli yatırımcıların odağında yer alıyor gibi görünüyor. Yatırımcı talebi olarak çok az sayıda başvuru alıyoruz.”

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

BlackRock Önemli Oranda MicroStrategy Hissesine Sahip Olduğu İçin Bitcoin Yatırımcısı Olarak Değerlendirilebilir

BlackRock CEO’su Fink, konuşmasında özellikle uzun vadeli yatırımcılardan bahsetti. CEO, kısa bir süre önce verdiği röportajında sorunun kripto paralarda değil sürdürülebilirlik konusunda yer aldığını söylemişti. BlackRock kurumsal yatırımcılar arasında oldukça kripto para yanlısı bir tutum sergileyen bir şirket olarak tanınıyor. Şirket, MicroStrategy hisselerinin önemli bir kısmına sahip olması dolayısıyla dolaylı yoldan Bitcoin’e yatırım yapmış durumda. Michael Saylor’ın CEO’luğunu yaptığı MicroStrategy 2020 yılında Bitcoin’e 425 milyon dolarlık bir yatırım yapmış ve bunun ardından yatırımlarını giderek arttırmıştı. Dünyanın en büyük Bitcoin rezervine sahip olan şirket ünvanını taşıyan MicroStrategy, bünyesinde 105.000’in üstünde BTC bulunduruyor.

İlgili Haber:  Bitcoin'in Aşırı Dalgalı Geçen Haftası Kriptoya Olan İnancı Derinden Sarstı

Fink’in kripto paralar ile ilgili açıklaması ilk başta biraz sert görünüyor. Ancak uzmanlara göre BlackRock CEO’sunun CNBC’ye yaptığı bu açıklamalar direkt bir şekilde bir alarm sinyali olarak değerlendirilmemeli. BlackRock daha önce de kripto paraların emeklilik fonları ya da devlet fonları gibi uzun vadeli yatırımcılar için ikincil öneme sahip olduğunu düşündüğünü söylemişti.

BlackRock CEO’su daha önce yaptığı açıklamalarında kripto paraların gelecekte önemli varlık sınıfları haline geleceğini düşündüğünü söylemişti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar