Blackrock CIO’su Rick Rieder’e göre Bitcoin, altının yerini alabilir hatta onu geçebilir.

Haberin Özeti

  • BlackRock CIO’su Rick Rieder, Bitcoin’in altını geçebileceğini söyledi.
  • Dahası, Rieder, kripto para birimlerinin kalıcı olduğunu savunuyor.
  • Bu, BlackRock çalışanlarının Bitcoin ve kripto para birimleri hakkındaki ilk açıklaması değil.

Blackrock CIO’su Rick Rieder bugün CNBC’de yaptığı açıklamalarda, Bitcoin’in altının yerini alabileceğini söyledi.

Bitcoin ve daha geniş anlamıyla kripto para birimi endüstrisi, son aylarda, geleneksel finans dünyasındaki birçok yüksek profilli isimden övgü aldı. MicroStrategy CEO’su Michael Saylor ve milyarder yatırımcı Stanley Druckenmiller gibi tanınmış isimler, Bitcoin’i açıkça savunur hale gelen kişilerden bazıları oldu. Görünüşe göre Bitcoin’in yeni ve başka bir hayranı daha var.

“Bitcoin, Altının Yerini Alabilecek Kadar Dayanıklı”

“Bence kripto para birimi kalıcıdır.” diyen Rieder ayrıca, Bitcoin’in gelecekte altının yerini alabilecek dayanıklı bir mekanizma olduğuna dikkat çekti.

Konu ile ilgili yaptığı açıklamada Rieder, “Dayanıklı bir mekanizma olduğunu mu düşünüyorum, büyük ölçüde altının yerini alacak mı? Evet, bunu yapıyorum çünkü etrafta bir külçe altın dolaştırmaktan çok daha işlevsel.” dedi.

Ancak Rieder, Bitcoin’in işinde veya kurumsal portföylerinde çok fazla yer almadığını da belirtti.

BlackRock, küresel bir yatırım yönetimi ve teknoloji sağlayıcısı firmadır. Şirket, portföy oluşturma dahil olmak üzere yatırım çözümleri sunmanın yanı sıra iShares borsa yatırım fonları da sağlar.

BlackRock Fon Danışmanlarının, MicroStrategy’de Hissesi Bulunuyor

BlackRock çalışanları daha önce kripto para birimleri hakkında zaten açıklamalarda bulunmuştu.

BlackRock’un küresel baş yatırım stratejisti Richard Turnill, 2018’de “Kripto para birimlerinin piyasalar olgunlaştıkça potansiyel olarak daha yaygın olarak kullanılmaya başladığını görüyoruz.” demişti.

Yine de Turnill, o zaman yaptığı açıklamalarda, “Kripto para birimlerinin yakın zaman içerisinde ana akım yatırım portföylerinin bir parçası olacağını düşünmediğini” söylemişti.

İlgili Haber:  Zincir İçi Ölçümler, Bitcoin Madencilerinin Fiyat Üzerindeki Etkisinin Azaldığını Gösteriyor

Aslında BlackRock’un, Bitcoin’e dolaylı olarak yatırım yapması ise fazla zaman almadı. MicroStrategy’nin Ağustos ayında gerçekleştirdiği Bitcoin yatırımının bir sonucu olarak BlackRock da kripto para birimi evrenine girmiş oldu. BlackRock fon danışmanlarının, şu anda 650 milyon Doları aşkın Bitcoin varlığına sahip olan MicroStrategy’de yaklaşık %15 hisselerinin olduğu bildirildi. Bu hisseler yalnızca bu ay %33 artış yaşadı.

 

Facebook Yorumları

Bir Cevap Yazın