2 Aralık 2022, Cuma
11.7 C
İstanbul

USDC İhraççısı Circle, BlackRock ve Fidelity’den 400 Milyon Dolarlık Yatırım Aldı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 8 ay önce

Binance indirim kodu

İkinci en büyük stablecoin olan USD Coin’in ihraççısı Circle, BlackRock ve Fidelity’nin de içinde bulunduğu bir grup finans firmasından 400 milyon dolarlık fon aldı.

Binance indirim kodu

New York merkezli BlackRock, USDC stabil coinin nakit rezervleri için birincil varlık yöneticisi olarak hizmet etmenin yanı sıra USD Coin için sermaye piyasası uygulamalarını araştırmak de dahil olmak üzere Boston merkezli Circle ile daha geniş bir ortaklığa girdi. Salı günü yapılan açıklamaya göre, diğer yatırımcılar arasında Marshall Wace LLP ve Fin Capital de var.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Bu son yatırım, Wall Street’in en büyük oyuncularının kripto para birimlerinin ve ilgili teknolojilerin daha geniş bir şekilde benimsenmesi için nasıl hazırlandıklarının da altını çiziyor. Geçen ay BlackRock CEO’su Larry Fink, şirketin müşterilere yardımcı olmak için dijital para birimlerinin ve stablecoin’lerin nasıl kullanılabileceğini araştırdığını söylemişti.

BlackRock geçtiğimiz hafta çalışanlarına “Dijital varlıkların ve blok zinciri teknolojilerinin BlackRock ve müşterilerimiz için giderek daha alakalı hale geleceğine inanıyoruz” şeklinde bir not yayınlamıştı.

Şirketin, kripto varlıklar, stabil coinler, mülkiyetin tokenleştirilmesi ve izinli (permissioned) blok zincirleri üzerinde çalışmalar yürüttüğü biliniyor.

Genellikle dolar veya euro gibi devlet destekli bir para birimine sabitlenen stabil coinler, kripto piyasasının önemli bir parçasıdır çünkü yatırımcılar bunları daha değişken olan diğer kripto para birimlerini almak ve satmak için kullanır.

CoinGecko’ya göre, şu anda beşinci en büyük kripto para birimi olan USD Coin’in piyasa değeri 50 milyar doların üzerinde. USD Coin, Tether’den sonra piyasa değerine göre en büyük stablecoin konumunda.

USDC, piyasa değerine göre Tether'den sonra en büyük ikinci stabil coin.
USDC, piyasa değerine göre Tether’den sonra en büyük ikinci stabil coin.

Circle CEO’su Jeremy Allaire yaptığı açıklamada, “USDC gibi dolar destekli dijital para birimleri küresel bir ekonomik dönüşümü hızlandırıyor. BlackRock’u bünyemize stratejik bir yatırımcı olarak eklemek özellikle memnuniyet verici. Ortaklığımızı geliştirmek için sabırsızlanıyoruz” dedi.

İlgili Haber:  Balancer, Algorand'ın Uniswap'ı Olmayı Hedefliyor

Şubat ayının başlarında Circle, büyük kripto para borsası Huobi ile kripto piyasasındaki manipülasyonu önlemek için ortaklık yapacağını duyurmuştu. Şubat’ın ortalarında ise Circle’ın değerlemesi 9 milyar dolara çıkmıştı.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar