30 Kasım 2022, Çarşamba
12.6 C
İstanbul

Block.one, EOS Davasında 27.5 Milyon Dolar Ödeme Yapmayı Kabul Etti

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Yazılım şirketi Block.one, EOS satışıyla ilgili davadan bıktığını ve 27.5 milyon Dolarlık ödeme yapmayı razı olduğunu açıkladı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Crypto Assets Opportunity Fund (CAOF) ve Block.one, yasal savaşlarına son verme kararı aldı.
  • Block.one, EOS yatırımcılarına 27.5 milyon Dolar ödeme yapmayı kabul etti; ancak her bir davacının alacağı miktar henüz kararlaştırılmadı.

EOSIO blok zincirinin arkasındaki kripto şirketi Block.one, EOS’un 4 milyar Dolarlık ICO’su ile ilgili davada 27.5 milyon Dolarlık bir ödeme yapmaya razı oldu. Şirket, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Block.one, bu davanın haksız olduğuna ve sayısız yanlışla dolu olduğuna inanıyor. Ancak, bu anlaşmayı kabul etmek, işimizi daha sağlıklı yürütmemiz ve yeni ürünler sunmaya daha fazla zaman ve enerji ayırmamız için gerekli hale geldi.” ifadelerini kullandı.

Binance indirim kodu

EOS Davası Nedir?

Mahkemenin onayına sunulan anlaşma ile birlikte yatırımcılar Chase Williams ve William Zhang tarafından 3 Nisan 2020’de açılan toplu dava sonuçlanmış olacak. Yatırımcılar, davayı 26 Haziran 2017 ile 4 Haziran 2019 tarihleri ​​arasında EOS satın alan herkes adına açtı. Anlaşma ise bu tarihi 18 Mayıs 2020’ye kadar uzatıyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

18 Mayıs 2020’de Crypto Assets Opportunity Fund (CAOF) ve yatırımcı Johnny Hong da benzer bir dava açtı. Mahkeme, Ağustos 2020’de iki davayı birleştirme kararı aldı ve CAOF’u da baş davacı olarak atadı.

CAOF, Block.one’un kayıt dışı menkul kıymetler satarak yatırımcılarını yanlış yönlendirdiğini ve EOS fiyatını yapay olarak şişirdiğini iddia ediyor. Block.one ise bu iddiaları reddediyor.

Dava Sürecinin Uzaması Dikkat Dağıtıcı ve Maliyetli

Mahkemelerde geçen bir yılın ardından CAOF ve Block.one, “daha fazla dava açılmasının ve sürecin uzamasının dikkat dağıtıcı, maliyetli ve riskli” olduğu konusunda anlaşmaya vardı. 11 Haziran’da yayınlanan mahkeme kayıtlarına göre, iki şirket söz konusu anlaşmayı 9 Mayıs tarihinde görüştü ve ortak karar aldı.

İlgili Haber:  StrongBlock DeFi Protokolü Yayınlamasının Ardından STRONG Fiyatları Sert Düştü

Anlaşma kapsamında ödenecek toplam tutar belirlenmiş olsa da CAOF ve Block.one, bu ödemenin nasıl paylaştırılacağı konusunda tartışmaya devam ediyor. Mahkeme, her bir davacının ödemelerde ne kadar hak sahibi olduğuna dair kararını vermeden önce olası temyizleri ele alacak.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar